anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Huawei EMUI 11

FaraUnID
Campion certificat

Huawei se pregătește de lansarea din toamnă a dispozitivelor din seria Mate. Până acum știm despre modelele Mate 40 și Mate V că ar putea debuta înainte de finalul anului 2020. Totuși, acestea vor debuta după lansarea oficială a sistemului de operare Android 11, care ar putea fi publicat de Google la sfârșitul verii. Astfel, ne putem aștepta de la Huawei să folosească Android 11 ca bază pentru versiunea sa personalizată EMUI. Deja avem primele informații despre EMUI 11.0, cât și o listă de dispozitive care vor primi actualizarea printre primele.

 

Iată ce spun cele mai noi zvonuri din China.

EMUI 11 a fost confirmat oficial de Wang Chenglu, președintele diviziei Huawei Consumer Business Software, pe contul său de Weibo. Acesta nu a vorbit însă în detaliu despre el, însă a dezvăluit faptul că în 2020 este cea de-a opta aniversare software-ului Android personalizat de companie. Acest software este programat să fie dezvăluit și lansat cândva în cel de-al treilea trimestru al anului.

 

Simultan, pe site-ul Huawei Club, au apărut informații neoficiale publicate de fani despre dispozitivele care vor primi acces la EMUI 11. Fiind vorba despre un software bazat pe Android 11, ne putem aștepta ca Huawei să adauge noutățile integrate de Google în versiunea AOSP a sistemului de operare. Compania chineză este însă cunoscută pentru modificările majore din sistemul de operare Android, EMUI 11 având multe funcții pe care dispozitivele Pixel sau cele care folosesc Android One nu le au încă, în special la capitolul optimizare AI în fundal.

 

Primele dispozitive care ar putea primi cu EMUI 11. Lansarea actualizărilor ar putea avea loc chiar de la finalul anului 2020:

  • Huawei Mate 30 Pro
  • Huawei Mate 30
  • Huawei Mate 30 RS Porsche Design
  • Huawei Mate 20X
  • Huawei Mate 20 Pro
  • Huawei Mate Porsche RS
  • Huawei Mate X/Xs
  • Huawei P40
  • Huawei P40 Pro
  • Huawei P30
  • Huawei P30 Pro
  • Huawei Nova 6 5G
  • Huawei Nova 5T
  • Huawei Nova 5T Pro
  • Huawei Nova 5 Z
  • Huawei Nova 5i Pro
  • Huawei MatePad Pro
  • Huawei MatePad M6
  • Honor V30
  • Honor V30 Pro
  • Honor V20
  • Honor 20 Pro
  • Honor 20s
  • Honor 20 Youth Edition
  • Honor 9X Pro

 

Acestea sunt cele mai puternice telefoane lansate de Huawei în ultimii doi ani, deci era de așteptat ca acestea să fie primele care primesc actualizarea software. Totuși, Huawei obișnuiește să adauge și multe dintre modelele mid-range și chiar unele low-end pe lista de compatibilitate. Acestea primesc însă actualizările puțin mai târziu.

 

Rămâne de văzut însă care va fi lista completă și oficială de dispozitive Huawei care vor primi update la EMUI 11. Este important de menționat că modelele precum cele din seriile Mate 20 sau P30, care au încă acces la servicii Google, își vor păstra aceste funcții și după update-ul la noua versiune EMUI, bazată pe Android 11.

 

Sursa - https://www.go4it.ro/content/telefoane-mobile/huawei-preg...

18 Răspunsuri 18

Jay
Campion certificat
Atat de laudat este Huawei pe partea de poze, incat, cand voi avea nevoie de al doilea telefon, ca poate si A3 va obosi, poate ma voi gandi la un model Huawei.. macar sa vad si eu diferenta..

Ascary
Campion certificat
Sezi calma,S10 face niste poze absolut superbe. Detinatorii de Huawei isi lauda telefoanele tot atat de mult cum o fac detinatorii de Samsung sau Apple. ____________________________ Samsung vine mai repede cu EMUI 11 pe noul Note 11 care va fi lansat in august.

Jay
Campion certificat
Da, dar, inca un S10 nu cred ca mai iau.. nefiind telefonul principal, ma gandesc ca merge si un Huawei :D Sau, poate castig un Samsung acum, la concursul Orange :))

Razvan
#StarMember
Atât de bun a fost S10, încât după 3 luni a fost caput. :D Sunt foarte bune telefoanele Huawei, ma gândesc la un upgrade, posibil P40/P40 pro, mai ales că au mai scăzut preturile.

Ascary
Campion certificat
Pun pariu ca si Huawei daca isi ia Jay si acesta i se strica in 3 luni la cat e de ghinionistă,salutar este insa ca nu face caz din asta :)) ________ Si eu ma gandesc sa trec pe Huawei dar dupa ce iau Note 20 Ultra 🙂

teacher_
#StarMember
Eu sunt foarte mulțumit de P30 Pro, până acum. Abia aștept și noul upgrade.

Vio73
#StarMember
Aștept și eu cu interes noul upgrade la al meu Huawei P 30!

Jay
Campion certificat
N-a fost caput după 3 luni, a fost cu defect din fabricație.. :D După 3 luni a fost mai bun, ca l-am reparat..

Anonim
Neaplicabil
Eu nu mai iau în calcul Huawei (deși actualul meu telefon m-a impresionat plăcut chiar și după aproape doi ani de utilizare), mă orientez spre alte "chinezisme" (OnePlus, Xiaomi, Oppo) și spre Sony. Nu mă încântă deloc AppGallery și lipsa serviciilor Google...

teacher_
#StarMember
@Cocolosh, serviciile Google nu mai vin preinstalate. Dar nu te împiedică nimeni sa accesezi de pe browser YouTube sau Google Maps. Am testat asta într-un shop, pe P40. YouTube nu mai vine in aplicație, dar poți asculta liniștit în browser.

Ascary
Campion certificat
Jay ia-ti Huawei,Orange iti da si o tableta gratis pe langa el 🙂

Miha_Z
#StarMember
Ce tot aveti cu Jay, credeti ca nu are sustinatori? 🙂 A fost putin ghinionista si s-a nimerit la ea mobilul cu defectiune. In opinia mea tot Samsung e bun si acum mobilele Huawei fara serviciile Google nici nu le iau in discutie.

Anonim
Neaplicabil
@teacher_ Știu că se poate dar nu mi se pare o soluție bună...

Jay
Campion certificat
Ascary, telefonul îl iau daca ma convinge, nu daca da tableta :P.. Miha, parca si mie mi se părea ca ei sunt mai mulți și eu singura.. mulțumesc 😄