anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

HTC Desire 21 Pro 5G cu Snapdragon 690 și ecran la 90Hz

FaraUnID
Campion certificat

HTC Desire 21 Pro 5G completează gama mid-range a producătorului taiwanez, noul smartphone venind cu acumulator generos și pachet echilibrat de dotări.

 

1. CARACTERSITICI TEHNICE

  • Display LCD cu diagonale de 6.7 inch;
  • rezoluție 1080 x 2400 pixeli;
  • rată de refresh la 90Hz;
  • certificare HDR10;
  • procesor Snapdragon 690;
  • 8GB memorie RAM;
  • 128GB memorie ROM;
  • card microSD;
  • acumulator de 5000mAh compatibil cu tehnologia Quick Charge 4.0+;
  • senzor de amprentă montat pe lateralul carcasei;

Pachetul cu accesorii include doar un adaptor AC de 18W, ducând timpul de încărcare la puțin peste două ore.

 

2. MODUL CAMERE principale de tip quad-camera in urmatoare configuratie:

  • senzor principal de 48MP (deschidere f/1.8);
  • cameră ultra-wide de 8MP (deschidere f/2.2);
  • 1 senzor de 2MP pentru funcția Macro;
  • 1 senzor de 2MP pentru functia și DoF;

 

3. CAMERA FRONTALA este optimizată pentru poze de aproape și dispune de un singur senzor de 16MP.

HTC Desire 21 Pro 5G este livrat doar cu versiunea Android 10. Deocamdată, nu sunt disponibile informații privind debutul acestui model în piețele de desfacere internaționale, dar, în magazinele din Taiwan este comercializat cu prețul de 430 dolari.

 

Sursa - https://www.go4it.ro/content/telefoane-mobile/htc-desire-...

 

Extrem, extrem de modest si cu un design invechit raportat la pretul listat. Pe langa acestea sa nu uitam faptul ca HTC (ca multi alti producatori ex: Motorola) au cam ratat startul in materie se smartphone cu android si nu mai reprezinta de ani buni un nume in materie de smartphone.

 

Daca in Taiwan este listat la 430 dolari, si daca va ajunge in Romania, cel mai probabil pretul va gravita in jurul sumei de 500 euro, adica undeva pe la 2000 lei.

 

Ca alternative mult mai bine echipate ar fi Xioami Mi 10T Lite 5G sau chiar Huawei P40 Lite 5G.

 

1 Răspuns 1

teacher_
#StarMember
Și eu as prefera P40, chiar daca Lite. Ai dreptate, destul de slab echipat pentru prețul preconizat. De altfel nu știu dacă HTC are vreun model mai răsărit.