anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

📢 Noua ofertă YOXO cu net nelimitat și roaming SEE

DanielaH
Moderator

Ați aflat de noua ofertă YOXO? Cu net nelimitat și roaming în Spatiul Economic European începând de la 19 lei?

Din 12 septembrie portofoliul de abonamente YOXO îmbracă haine noi.  Ce se schimbă? La achizitia de abonamente noi YOXO, clienții vor avea la dispoziție urmatoarele 3 pachete:

  • YOXO 10 GB (9 lei) --> 10 GB național + minute și SMS nelimitat, fără roaming
  • YOXO Nelimitat 4G+ (19 lei) --> net nelimitat 4G+ național, minute și SMS nelimitat, 4.19 GB în roaming SEE
  • YOXO Nelimitat 5G+ (49 lei) --> pachet nou cu net nelimitat național în rețeaua 5G+ , minute și SMS nelimitat, 10.8 GB în roaming SEE

 

Utilizatorii YOXO existenți nu vor fi migrați pe noile pachete, ei vor putea pastra în continuare abonamentele pe care le dețin si vor putea opta pentru trecerea la cele noi cand vor dori.

Abonamentul YOXO 39 lei nu va mai fi disponibil la activarea de numere noi. Utilizatorii care au acum YOXO 39 lei pot ramane cu acest abonament atât timp cât vor dori, însă, dacă vor alege modificarea lui, nu il vor putea reactiva ulterior. De asemenea, utilizatorii care primesc bani înapoi pentru netul neconsumat vor pierde acest beneficiu odată cu alegerea unei oferte noi.  

 

Opțiunile disponibile rămân aceleași ca preț și modalitate de activare, însă, în funcție de abonamentul ales, resursele oferite de fiecare opțiune diferă astfel:

  • pentru abonamentul YOXO 10 GB:

               - opțiunea de 12 lei oferă 60 GB în țară, fără acces la roaming SEE

               - opțiunea de 32 de lei oferă 160 GB în țară, din care 7.06 GB disponibili în roaming SEE

 

  • pentru abonamentul YOXO Nelimitat 4G+ sau YOXO Nelimitat 5G+:

               - opțiunea de 12 lei oferă 2.65 GB disponibili în roaming SEE care se adaugă la totalul de internet disponibil în abonamentul activ    

              - opțiunea de 32 de lei oferă 7.06 GB disponibili în roaming SEE care se adaugă la totalul de internet disponibil în abonamentul activ

 

Ce părere aveți despre această nouă ofertă? Sună bine, nu?

Dacă doriți să aflați mai multe detalii despre noile abonamente YOXO, le găsiți aici, la un click distanță.

#HaiPeYOXO

DanielaH_0-1726118981107.png

20 Răspunsuri 20

Vio73
#StarMember

Nu am auzit, dar văd acum și mi se pare foarte tare! 

Bravo, Orange!

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

În aceste haine aș zice că avem de-a face cu un Yoxo muuuult mai.... atractiv, mai ales pentru roaming (unde dependența de date mobile este mai mare), dar și național. #Y❤️X❤️

vladut12am
Cunoscător certificat

De când așteptam oferta asta.

Regret că am trecut pe PrePay, din pricina faptului că n-aveam decât maxim 160 GB la abonamentul cel mai scump și trebuia să cumpăr GB suplimentari, dar cu siguranță am să mă întorc pe Yoxo în curând.🙂

Vă felicit pentru că se ține cont și de feedbackul nostru.

Bravo și să-o țineți tot Yoxo!😉

vladut12am
Cunoscător certificat

N-am mai putut rezista și am trecut deja unul din cele 2 numere înapoi pe Yoxo moca cu cod de reducere, pe el activând cel la 49 lei.

Pe celălalt, îl mai țin vreo 2 luni pe PrePay, pentru că mai am credit activ + bonus net nelimitat câștigat în Pinata și mi-am propus să profit de ele. Ulterior, îl voi trece și pe el la cel mai ieftin abonament.1726126334321.jpg

vladut12am
Cunoscător certificat

Iar pentru cine dorește să încerce o lună gratis, introduceți codul ANDREIB16894!🙂

Si daca ma portez, se pune? 😋

vladut12am
Cunoscător certificat

La portare, ai automat o lună gratuită.

Deci, n-ai nevoie de cod decât dacă activezi un număr nou sau treci de pe PrePay.🙂

Dar presupun ca as face o fapta buna pentru recomandare 😊

vladut12am
Cunoscător certificat

O faptă bună este întotdeauna răsplătită pe măsură.🙂

Pololică
#StarMember

Urechile mele antene s-au facut! Abonamentul de 19 lei (nelimitat net in 4G+ si acces la roaming) devine concurenta directa la Digi Nelimitat 5E (cu 3 abonamente).

Nacka04
Începător

Salutare ! Am vazut ca ati facut ceva schimbari cu privire la abonamente si optiuni. In data de 30 septembrie voi pleca din tara. Pana acum aveam optiunea de adauga inca 100GB internet din care 8.XY GB se puteau folosi si in SEE. Momentan nu mai gasesc in aplicatia YOXO aceasta optiune, doar cea in care pot adauga inca 20GB fara internst in roaming. Cum pot face sa beneficiez de roaming in perioada in care voi calatori ? Data de facturare e pe 04 octombrie, deci nu ma ajuta activarea noului abonament cu roamning inclus pt ca tot nu beneficiez de el intre 30 septembrie si data activarii.

@Nacka04, bun venit în Comunitate!

Lansara noilor pachete n-ar trebui să impacteze activarea opțiunii de internet.

Pașii pe care trebuie să-i parcurgi sunt:

 

- apasă pe “+internet” din dashboard 

- alege de acolo opțiunea dorită (ca mai jos)

DanielaH_3-1726132101717.png

Ne-ar ajuta o captură de ecran dacă întâmpini erori. Mulțumim.                         

 

 

IMG_2714.jpeg

 Ideea e ca apăs pe butonul acela dar nu se deschide nicio fereastră. Înainte într-adevăr îmi apărea așa cum ai arătat și tu în cel de al doilea screenshot .

Mulțumesc pentru răspuns. Am transmis mai departe situația colegilor de la Yoxo. Rezolvăm.

Între timp, recomandarea lor este să faci un update de app, să golești cache-ul aplicației și să reîncerci.

Eroarea nu are legătură cu lansarea noului portofoliu de abonamente.