anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce îmi apare aceasta eroare la TV? "Acest serviciu este blocat. (4)"

Miha_Mihaela
Junior entuziast
Buna!
Mi-a aparut astazi aceasta eroare la TV.
"Acest serviciu este blocat. (4)"
Ce s-a mai întamplat acum?
Nici acum nu au rezolvat netul si fixul, a mai aparut si aceasta problema la TV.
11 Răspunsuri 11

Razvan
#StarMember
Bună! Ai vreo restanță la factura care s-a emis de curând?

Vio73
#StarMember
Salutare! Încearcă printr-un restart la ONT sau mai vezi pe la mufe, cabluri, etc. Am pățit și eu așa, am sunat la suport, dar era din mufele mele. Ia-le pe rând, încet. scoate și cardul Ci și reintrodu-l , etc. Dacă nu reușești, mâine dimineață, după ora 8, sună la 300, apoi 1-3-3 și urmează pașii pe care ți-i spune robotul. Baftă! Succes!

Miha_Mihaela
Junior entuziast
Îmi platesc la timp toate facturile. N-am ramas niciodata cu restante.

Razvan
#StarMember
Sună la ei și cere intervenția serviciului tehnic.

Miha_Mihaela
Junior entuziast
Am sunat la ei, sper sa se rezolve mai repede si aceasta problema.

Vio73
#StarMember
Înseamnă că e ceva mai complex, dacă nu s-a rezolvat relativ repede! Sper să fie bine! Baftă!

Miha_Mihaela
Junior entuziast
Da, si eu tot sper de o luna si ceva. Multumesc!

Vio73
#StarMember
Îmi pare rău! Și nu au zis nimic de vreun termen de rezolvare sau care este cauza?

Miha_Mihaela
Junior entuziast
Se pare ca au suspendat abomamentul pt ca am facut acea reziliere, doar ca n-am stiut de asa ceva. Nu ma gandeam ca o sa se rezolve atat de repede. Abia azi am aflat. O sa renunt la suspendarea abonamentului pt ca am nevoie de cele 3 servicii. As dori macar sa schimb abonamentul. Abia in 2024 imi expira. O sa aflu mai multe detalii saptamana viitoare. Am fost foarte suparata pt ca m-au tinut o luna fara internet si telefonie fixa si am vrut sa anulez tot. Trebuie sa folosesc tethering prin USB, noroc ca am net nelimitat, dar este foarte enervant, se tot intrerupe, nu pot lucra in aceste conditii. Sper sa-mi mearga wifi de saptamana viitoare.

Vio73
#StarMember
Bine că ai aflat cauza și ai reușit să îi dai de cap.

Razvan
#StarMember
Negociază un preț mai mic la serviciile care te interesează.