anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce înseamnă Netflix? La ce ma ajuta? Ce legătura care cu Orange?

Tina
Cunoscător certificat
Am tot văzut in ultima perioada reclame la Netflix. Puteți sa îmi spuneti ce înseamnă și la ce ajuta? Care este legătura cu Orange (am văzut ca apare in reclame)? Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember

Buna @Tina, m-am uitat si peste raspunsurile celorlati membri si vreau sa fac o precizare. Netflix nu este asemanator/ varianta/ un fel de pentru HBO Go si HBO GO nu este asemanator/ varianta/ un fel de pentru Netflix.

 

Conform netflix.com, Netflix este un serviciu de streaming care permite membrilor să urmărească o mare varietate de emisiuni TV, filme, seriale, documentare și multe altele pe diverse dispoztive, TV, smartphone, desktop, laptop, etc. La fel este si HBO Go, dar ele sunt foarte diferite si nu se poate folosi termenul de asemanator sau varianta pentru ca ofera productii diferite, ce gasesti pe Netflix nu gasesti pe HBO Go si invers.

 

Poate o exista un titlu/ sau mai multe care se gaseste pe ambele platforme de streaming, dar nu am intalnit pana acum. Se poate numi o varianta cand pe ambele platforme ar exista aceleasi productii/ titluri de filme, seriale, etc. Netflix si HBO Go se completeaza unul pe altu si sunt diferite din punt de vedere al interfetii de utilizare si mod de accesare/functioanare.Eu le folosesc pe ambele.

 

@Tina te poate ajuta sa vizionezi filme, seriale, etc care nu se regasesc la TV si care pot fi vizualizate fara reclame pe mai multe device-uri. Legatura cu Orange este data de oferta actuala (un parteneriat) si reprezinta doar o campanie de marketing/ promovare atat pentru Orange cat si pentru Netflix.

Vizualizare soluţie în postul original

14 Răspunsuri 14

Razvan
#StarMember
Dacă te abonezi la pachetul Orange Love pe 24 de luni, primești automat 3 luni acces gratuit la platforma de filme online Netfix, unde poți urmări multe genuri de filme și altele.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Este o platforma de filme si seriale online foarte apreciata, si daca te abonazi la Orange TV cu pacgetul Love ai inclus pe 3 luni abonamentul la Netflix care de altfel se plateste o taxa lunara cuprinsa intre 8 si 12 euro in functie de ceea ce alegi. Astfel, prin abonamentul Orange Love poti beneficia de filmele si serialele marca Netflix gratuit timp de 3 luni.

teacher_
#StarMember
Netflix este o varianta pentru HBO, un canal destinat doar filmelor si serialelor. gasesti acolo multe filme, seriale si documentare, mai vechi si mai noi, din toate genurile posibile. In Statele Unite este mai vechi acest canal, si in ultimul an au intrat si pe piata media din Romania. Se pare ca toate companiile care ofera si internet isi bazeaza toate scenariile pe netflix, care este foarte urmarit, deoarece ofera mai ales seriale de calitate. Cei de la Netflix si-au dat seama ca vor avea audienta dupa urmatorul fapt: la fiecare serial, episodul urmator incepe dupa doar 5 secunde de la terminarea primului, astfel au introdus un concept nou, episoadele sunt lasate in coada de peste, astfel ca multi ajung sa se uite cu zilele la un serial. Eu nu optez inca pentru Netflix, dar daca esti amatoare de seriale sau filme, de toate genurile, in general, poti sa te abonezi. Avantajul Netflix este ca pot sa aiba 4 utilizatori acelasi cont, si suma de plata lunara se imparte la 4, si ar iesi undeva la 15-20 de lei, daca il iei separata, nu la oferta orange...

Vio73
#StarMember
Dacă îți iei pachetul Love, ai Netflix inclus, timp de 3 luni gratuit. https://www.orange.ro/love/?gclid=Cj0KCQjwwb3rBRDrARIsALR3XeaCXUalLSNkFI3AQY3LcJQ6s2EMbZNMRk-wHI6xSHxOHnOiM2Dke04aAt1jEALw_wcB Netflix este momentan într-un parteneriat cu Orange România, iar acest lucru nu poate fi decât ceva bun pentru clienții operatorului de telecomunicații. Ce este Netflix? Netflix este un serviciu online, care le permite abonaților să vizioneze seriale, filme și documentare pe diferite dispozitive conectate la internet (Laptop, TV, Smartphone, Tabletă). Abonamentul Netflix este lunar și poate fi întrerupt oricând de către client. Netflix, operator din Statele Unite ale Americii, a intrat pentru prima dată pe piața din România pe data de 6 ianuarie 2016 și se adresează oamenilor pasionați de cinematografie. Operatorul online pune la dispoziție subtitrări în limba română dacă contul este creat pe Netflix România. Sursa: https://www.shtiu.ro/ce-este-netflix-totul-despre-netflix-7548.html Succes!

FaraUnID
Campion certificat
Netflix este un serviciu premium de televiziune de tip pay-per-view asemănător HBO GO, Amazon Prime, etc. În esență este o platforma web ce conține o biblioteca virtuala destul de diversificata, de conținut la cerere ce include filme și seriale. Legatura cu Orange? Un simplu parteneriat asa cum este și cel cu HBO GO, Deezer prin care abonații de televiziune Orange au acces gratuit timp de 3 luni în cadrul platformei.

Ascary
Campion certificat
A compara Netflix cu HBO GO,e că și cum ai compara Samsung Galaxy S10 cu Honor 🙂 Diferența este uriașă. Interfața mult mai prietenoasa la Netflix,filme mai multe,HDR,UHD,sunet impecabil. Varianta oferita de Orange este SD. După terminarea promoției recomand totuși varianta full pentru o calitate superioara a imaginii și vizionarea pe mai multe dispozitive.

Florin_D
Cunoscător certificat
Netflix este un fel de HBO GO, PRIME video, VOYO, ANTENA PLAY, sunt servicii de filme, seriale si documentare contra cost. Este o alternativa la ceea ce inseamna televiziunea conventionala, platesti serviciul care te intereseaza si ti se potriveste, dar fara a mai trece prin filtrul spoturilor si calupuriolor interminavile de publicitate! Legatura cu Oragne!? Ei bine este o oferta promotionala, daca te abonezi la orange, primesti abonament 3 luni parca gratuite.

Laura_cio
Senior
Este o promovare la abonarea pachetului Orange Love. Primesti Netflix gratuit.

Razvan
#StarMember
Din acest parteneriat au de câștigat ambele companii, Orange pe de o parte, ca te abonezi la noi servicii și Netfix, prin oferirea unui abonament gratuit creează premisa că te vei rămâne în continuare pe platformă, vizionând filme și seriale și plătind un abonament superior pentru acces la cât mai multe dispozitive în paralel.

RafaHelper
#StarMember

Buna @Tina, m-am uitat si peste raspunsurile celorlati membri si vreau sa fac o precizare. Netflix nu este asemanator/ varianta/ un fel de pentru HBO Go si HBO GO nu este asemanator/ varianta/ un fel de pentru Netflix.

 

Conform netflix.com, Netflix este un serviciu de streaming care permite membrilor să urmărească o mare varietate de emisiuni TV, filme, seriale, documentare și multe altele pe diverse dispoztive, TV, smartphone, desktop, laptop, etc. La fel este si HBO Go, dar ele sunt foarte diferite si nu se poate folosi termenul de asemanator sau varianta pentru ca ofera productii diferite, ce gasesti pe Netflix nu gasesti pe HBO Go si invers.

 

Poate o exista un titlu/ sau mai multe care se gaseste pe ambele platforme de streaming, dar nu am intalnit pana acum. Se poate numi o varianta cand pe ambele platforme ar exista aceleasi productii/ titluri de filme, seriale, etc. Netflix si HBO Go se completeaza unul pe altu si sunt diferite din punt de vedere al interfetii de utilizare si mod de accesare/functioanare.Eu le folosesc pe ambele.

 

@Tina te poate ajuta sa vizionezi filme, seriale, etc care nu se regasesc la TV si care pot fi vizualizate fara reclame pe mai multe device-uri. Legatura cu Orange este data de oferta actuala (un parteneriat) si reprezinta doar o campanie de marketing/ promovare atat pentru Orange cat si pentru Netflix.

Alex86
Explorator
Netflix este un serviciu online care le permite abonaților să vizioneze o largă varietate de seriale, filme, documentare și multe alte titluri premiate pe mii de dispozitive conectate la internet. Cu Netflix, poți viziona fără restricții conținutul nostru și fără întreruperi cauzate de reclame. Întotdeauna descoperi ceva nou, deoarece adăugăm seriale și filme noi în fiecare lună.

Romeo_
Senior certificat
Multumim pt raspuns Rafa,sincer eu credeam ca ruleaza doar filme noi/vechi, nu stiam de emisiuni

Neaplicabil
Poti plati factura la Netflix direct din abonamentul orange ,nu trebuie neaparat pe un card bancar.

Vio73
#StarMember
Normal că poți!