anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cat ma costa instalarea la Orange TV dacă am abonament? Trebuie sa plătesc la tehnician?

Cosmin_83
Începător
Cat ma costa instalarea la Orange TV dacă am abonament și cât trebuie sa plătesc la tehnicianul care îmi montează antena?
1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat
La mine au venit cei de la Orange și au instalat gratuit, după ce am făcut abonamentul pentru TV. Au fost profi și ulterior, dacă am avut probleme tehnice, au venit acasă fără niciun cost suplimentar. Edit: eu am TV prin fibră optică.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

svetalex
Senior certificat
La mine au venit cei de la Orange și au instalat gratuit, după ce am făcut abonamentul pentru TV. Au fost profi și ulterior, dacă am avut probleme tehnice, au venit acasă fără niciun cost suplimentar. Edit: eu am TV prin fibră optică.

nigel
Explorator
Pe o cunostintza de a mea care plateste Abonamentul pentru Orange TV Satelit cca 40 Ron pe luna, dupa ce s-a mutat si i s-a reinstalat antena a dat cca 100 Ron in plus (140 ron cca. ). Nu stiu cat de "versat" in a face ceva technic esti, dar potzi sa incerci sa iti pui tu Antena pe 31.5 Est, nu e mare minune, si scutesti cei 100 Ron. 😉

Vio73
#StarMember
Salutare! Nu știu exact la ce te referi, dar dacă ți se instalează serviciile acum, e gratis. Dacă ai probleme cu antena ( e dereglată), poți apela Serviciul clienți și ar trebui să fie gratuit. Poți însă să o reglezi încet-încet și sunt sigur că reușești. Ai aici ceva detalii: https://comunitate.orange.ro/questions/2579494-trebuie-facut-schimbi-antena-deteriorata-montezi-tv-orange Baftă!

nigel
Explorator
El a intrebat de montare... nu dereglare, etc.... o noua montare a antenei costa, la orange doar aerul e gratis.... inca 😉