anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Retur bani din SUA

FlorinMF
Începător
Salut!
Acum fix 10 zile, un prieten din USA mi-a trimis 600 de dolari (transformati de catre banca lui in lei, pentru ca mie sa-mi ajunga in lei, pe contul de Orange Money) si nu am primit absolut nimic. In urma cu 2 zile (dupa 8 zile de cand mi-a pus banii) am luat legatura cu un operator de la Orange Money si mi-a spus ca "Orange Money functioneaza in contul iban doar de la banci financiare de pe teritoriul romaniei" iar banii se vor intoarce catre prietenul meu. Intrebarea mea este: aveti idee in cat timp se vor intoarce catre acesta?
Si da, nu voi mai folosi niciodata Orange Money pentru transferuri internationale (mai ales ca nu functioneaza :))
Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut, FlorinMF! Bun venit în Comunitate! Transferul a fost făcut prin IBAN, nu direct pe card, corect? În cazul acesta, o estimare despre durata în care se face returul banilor poți obține doar de la banca din SUA de unde au plecat.

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

DanielaH
Moderator
Salut, FlorinMF! Bun venit în Comunitate! Transferul a fost făcut prin IBAN, nu direct pe card, corect? În cazul acesta, o estimare despre durata în care se face returul banilor poți obține doar de la banca din SUA de unde au plecat.

FlorinMF
Începător
Buna Daniela, Da, transferul a fost facut prin IBAN. Am inteles, multumesc frumos.