anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Xiaomi Redmi Note 12 Pro Plus

Marius16
Începător

Se va introduce Xiaomi Redmi Note 12 Pro Plus în Ianuarie???* 

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Orange oricum aduce în general tot ceea ce este nou în materie de telefoane, dar numai ei pot să-ți spună sigur dacă îl vor aduce sau nu.

Eu am luat acum vreo 2 luni un Xiaomi 12 T pro, de care sunt foarte mulțumit până acum și pe care îl recomand cu plăcere! 

Uite și un test de viteză făcut mai devreme în rural cu acest telefon:

https://www.speedtest.net/my-result/a/8923037748

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Vio73
#StarMember

Salutare!

Orange oricum aduce în general tot ceea ce este nou în materie de telefoane, dar numai ei pot să-ți spună sigur dacă îl vor aduce sau nu.

Eu am luat acum vreo 2 luni un Xiaomi 12 T pro, de care sunt foarte mulțumit până acum și pe care îl recomand cu plăcere! 

Uite și un test de viteză făcut mai devreme în rural cu acest telefon:

https://www.speedtest.net/my-result/a/8923037748

Baftă!

svetalex
Senior certificat

Eu am Xiaomi Redmi 10 PRO însă sunt destul de dezamăgită de acest telefon. O dată la câteva zile nu mi se mai activează tastatura în nicio aplicație (whatsapp, maps, sms, etc.) situație care se rezolvă prin restart. este destul de frustrant ca în timpul unei conversații să nu mi se mai activeze tastatura.

În plus, la capitolul fotografii și filmări pe timp de noapte este foarte slab. Nu aș mai lua un telefon Xiaomi.

Într-adevăr, la prețul plătit nu ar trebui să am mari pretenții, însă înainte am avut ani buni telefoane de la Huawei cam în aceeași sferă de preț, însă calitatea celor de la Huawei este mult superioară. Păcat că acum nu mai au servicii Google 

Eu am și două Redmi note 11 plus în familie ( soția și mai am unul nou, la cutie) și mi se par destul de ok. Fotografiază decent, au încărcare de 67 W, bateria de 5000 mAh. Dar Xiaomi 12 T pro are încărcare de 120 W ( se încarcă total în 19 min), cameră de 200 megapixeli, bateria de 5000 mAh, rata de refresh 120 herți, etc. Foarte mulțumit de Xiaomi!

Vio, spui că ești mulțumit de 12T ?? Nu are chiar niciun Bug ?? Vreo problema in soft că doar sunt renumiți in astfel de probleme. Ii dau târcoale la o prelungire de abonament dar mă tot uit după abonamentul 15, redus la 7,5, și nu mă lăsa să fac combinația asta, cica varianta aia de ab este numai fara telefon, nu ar face și ei o fidelizare personala ca sa te mențină în rețea. Crăciun fericit.

Eu nu am descoperit până acum nimic neplăcut, nu zic că nu are. Crăciun fericit!

Foarte important este sa stii ce anume vrei de la telefon (atat fizic, cat si ca aplicatii). Recomandarea ar fi, daca nu intentionezi sa iei un Huawei, sa compari componentele (procesoare, camere, etc) si sa vezi cat de echivalente sunt.

Chiar astăzi am achizitionat un xiaomi 10 pro și se mișcă decent dar în viitorul apropiat vreau să fac upgrade la un xiaomi 12T pentru că m-am jucat câteva zile cu un 11T pro și un 12T și se miscă absolut senzațional ambele nu mai vorbesc de varianta 12T pro care care bate multe flagship-uri

Felicitări pentru noua achiziție și să te bucuri de ea! Sărbători fericite!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Inteucat noi aici in comunitate suntem, in mare parte, clienti ca si tine, e greu de prevazut daca se va reface stocul la un anumit model de telefon. Depinde cat de bine s-a vandut, depinde cum stau cu stocurile la furnizori, depinde de multe chestii. Un raspuns concret doar cineva de la Orange iti poate oferi. 

Client Orange