anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Xiaomi mi mix 3 5G sau Huawei mate 20x 5G?

Razvan
#StarMember
Dacă mâine se da drumul la 5G la ORO, pe care telefon l-ați cumpăra și de ce?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Eu unul aș alege Xiomi Mi mix 3 5g, mai ales pentru preț, care am înțeles că este undeva pe la 600 de euro. Altfel, Mate 20 X, este mult mai dotat. Xiomi mi mix 3 5g Display super amoled, de 6,39 inch, cornilla glass 5, procesor Qualcomm Snapdragon 855, de tip octacore de 2,84 ghz +2,42 Ghz + 1,8 Ghz, baterie de 3800 mAh, cu încărcare rapidă, camere de 24 și 12 Megapixeli, cu stabilizare frontală, 6 GB ram și 64/128 memorie stocare, modem 5g, etc. Sursa: https://www.gadget.ro/xiaomi-mi-mix-3-5g-flagship-cu-tehnologie-5g-la-un-pret-accesibil/ Smartphone-ul are un ecran mare, de 7,2 inci, şi reuneşte o gamă largă de tehnologii brevetate, compatibile cu toate modurile de funcţionare a reţelelor existente, inclusiv cu actuala versiune de implementare a reţelei 5G (5G NSA - non-standalone - sau ancorată de tehnologia 4G), precum şi cu viitorul mod de funcţionare de sine stătător a reţelei 5G Huawei Mate 20 X (5G) integrează sistemul Matrix Camera format din trei obiective Leica montate într-o cameră cu unghi larg şi o rezoluţie de 40 MP, o cameră cu unghi ultra-larg de o rezoluţie de 20 MP şi o cameră telefoto cu rezoluţia de 8 MP. Telefonul are o baterie de 4200mAh şi este compatibil cu tehnologia de încărcare SuperCharge de 40W a companiei din Shenzhen. Huawei Mate 20 X (5G) are un preţ recomandat de 6.499 lei Sursa: https://adevarul.ro/tech/mobile/huawei-lanseaza-smartphone-comercial-5g-huawei-mate-20-x-5g-1_5d2331eb892c0bb0c63e1da6/index.html

Vizualizare soluţie în postul original

42 Răspunsuri 42

Neaplicabil
Or fi ele chinezarii dar sub 'capota' au motor de Ferrari 😉

Razvan
#StarMember
Super, ma bucur ca ești mulțumit de noua jucărie. Sunt curios, dacă Mate 30 pro va avea inclus 5G.

Miha_Z
#StarMember
Cred ca as opta pentru Huawei. Daca era inclus si Samsung l-as fi ales pe el. 😉

Neaplicabil
In trecut am mai utilizat terminale de la Xiaomi si am fost foarte multumit de ele, altfel nu ma aruncam la acest model pe un contract la concurenta. Mi5 cu Snapdragon 821 a fost primul terminal prin care am putut testa Volte la Orange (nu si Vowifi) insa atunci am sesizat diferenta dintre vocea pe 3G vs 4G. Mi-am zis ca sigur nu voi fi dezamagit de acest model cu Snapdragon 855 care momentan se tine peste orice Kirin sau Exynos de pe piata si intr-adevar, nu sunt. Abia astept 5G-ul in Iasi (vad ca Orange inca stagneaza cu noutati pe acest subiect) sa-l vad pe adevarata potenta.

Vio73
#StarMember
Sunt convins că va fi ok! Vreau să văd cât duce pe 5g!

Neaplicabil
Sa dea drumul la semnal Orange si testam..

Razvan
#StarMember
La Vodafone ai luat abonament cu internet nelimitat Xiaomi Mi mix 3 5G? Bine ai revenit Emanu 🙂

Vio73
#StarMember
Eu am văzut ce poate acest Xiomi pe forumul Softpedia. Mi se pare extrem de capabil.

Neaplicabil
Da, e luat de pe VDF dar nefiind codat il folosesc pe ORO (unde am nr principal). Sim-ul 'rosu' sta intr-un modem extern, ca tot e traficul nelimitat pe bune :) Ca fapt divers, pe Antutu scoate constant peste 360k puncte, deci e in top alaturi de alte cateva modele de la alti vendori dotate cu acelasi chipset. Testele de viteza le-ati vazut... Ce pot spune mai mult? 🙂

Vio73
#StarMember
Din cele relatate de tine, e clar că are modem radio foarte bun și e de luat în seamă.

bobyboy53
Junior
eu zic ca huawei va ajunge departe in viitorul apropiat!!!

Vio73
#StarMember
Dar este deja departe! Și Xiomi face o figură frumoasă!

Romeo_
Senior certificat
Nu cred ca as alege din cele doua modele atat timp cat pe piata Samsung are modele ceva mai bune si mai sigure

Anonim
Neaplicabil
@Romeo, ce ai vrut să spui prin "mai sigure"? Xiaomi și Huawei nu sunt performante? Și nici "sigure"? 😉

Vio73
#StarMember
Cred că au SAR mai mare decât Samsung, Lg, Sony, etc. În rest, nu știu cât de sigure sau nesigure pot fi vreunele!