anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Xiaomi mi mix 3 5G sau Huawei mate 20x 5G?

Razvan
#StarMember
Dacă mâine se da drumul la 5G la ORO, pe care telefon l-ați cumpăra și de ce?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Eu unul aș alege Xiomi Mi mix 3 5g, mai ales pentru preț, care am înțeles că este undeva pe la 600 de euro. Altfel, Mate 20 X, este mult mai dotat. Xiomi mi mix 3 5g Display super amoled, de 6,39 inch, cornilla glass 5, procesor Qualcomm Snapdragon 855, de tip octacore de 2,84 ghz +2,42 Ghz + 1,8 Ghz, baterie de 3800 mAh, cu încărcare rapidă, camere de 24 și 12 Megapixeli, cu stabilizare frontală, 6 GB ram și 64/128 memorie stocare, modem 5g, etc. Sursa: https://www.gadget.ro/xiaomi-mi-mix-3-5g-flagship-cu-tehnologie-5g-la-un-pret-accesibil/ Smartphone-ul are un ecran mare, de 7,2 inci, şi reuneşte o gamă largă de tehnologii brevetate, compatibile cu toate modurile de funcţionare a reţelelor existente, inclusiv cu actuala versiune de implementare a reţelei 5G (5G NSA - non-standalone - sau ancorată de tehnologia 4G), precum şi cu viitorul mod de funcţionare de sine stătător a reţelei 5G Huawei Mate 20 X (5G) integrează sistemul Matrix Camera format din trei obiective Leica montate într-o cameră cu unghi larg şi o rezoluţie de 40 MP, o cameră cu unghi ultra-larg de o rezoluţie de 20 MP şi o cameră telefoto cu rezoluţia de 8 MP. Telefonul are o baterie de 4200mAh şi este compatibil cu tehnologia de încărcare SuperCharge de 40W a companiei din Shenzhen. Huawei Mate 20 X (5G) are un preţ recomandat de 6.499 lei Sursa: https://adevarul.ro/tech/mobile/huawei-lanseaza-smartphone-comercial-5g-huawei-mate-20-x-5g-1_5d2331eb892c0bb0c63e1da6/index.html

Vizualizare soluţie în postul original

42 Răspunsuri 42

Vio73
#StarMember
Eu unul aș alege Xiomi Mi mix 3 5g, mai ales pentru preț, care am înțeles că este undeva pe la 600 de euro. Altfel, Mate 20 X, este mult mai dotat. Xiomi mi mix 3 5g Display super amoled, de 6,39 inch, cornilla glass 5, procesor Qualcomm Snapdragon 855, de tip octacore de 2,84 ghz +2,42 Ghz + 1,8 Ghz, baterie de 3800 mAh, cu încărcare rapidă, camere de 24 și 12 Megapixeli, cu stabilizare frontală, 6 GB ram și 64/128 memorie stocare, modem 5g, etc. Sursa: https://www.gadget.ro/xiaomi-mi-mix-3-5g-flagship-cu-tehnologie-5g-la-un-pret-accesibil/ Smartphone-ul are un ecran mare, de 7,2 inci, şi reuneşte o gamă largă de tehnologii brevetate, compatibile cu toate modurile de funcţionare a reţelelor existente, inclusiv cu actuala versiune de implementare a reţelei 5G (5G NSA - non-standalone - sau ancorată de tehnologia 4G), precum şi cu viitorul mod de funcţionare de sine stătător a reţelei 5G Huawei Mate 20 X (5G) integrează sistemul Matrix Camera format din trei obiective Leica montate într-o cameră cu unghi larg şi o rezoluţie de 40 MP, o cameră cu unghi ultra-larg de o rezoluţie de 20 MP şi o cameră telefoto cu rezoluţia de 8 MP. Telefonul are o baterie de 4200mAh şi este compatibil cu tehnologia de încărcare SuperCharge de 40W a companiei din Shenzhen. Huawei Mate 20 X (5G) are un preţ recomandat de 6.499 lei Sursa: https://adevarul.ro/tech/mobile/huawei-lanseaza-smartphone-comercial-5g-huawei-mate-20-x-5g-1_5d2331eb892c0bb0c63e1da6/index.html

Jay
Campion certificat
Mâine, niciunul.. Nu stiu cum se comporta Xiomi si Huawei este prea scump.. dar, as merge într-un shop sa le testez câteva minute..

Vio73
#StarMember
Am văzut Xiomi la teste pe un forum, și este destul de ok.

FaraUnID
Campion certificat
Nici unul pentru ca momentan nevoile mele de comunicare nu solicita conexiune 5G, cu atat mai putin viteze de nivel 5G pe un telefon mobil. Ar mai fi si aspectul finanaciar: Sa dai cca 6000 - 7000 de lei pe un telefon mobil nu consider a fi o investitie ci mai degraba o cheltuiala prin prisma faptului ca telefoanele mobile se devalorizeaza extrem de rapid, ca urmare a faptului ca la 6 luni apare ceva nou pe piata iar pretului modelului anterior scade cu cca 25% - 30%.

Anonim
Neaplicabil
Eu unul aș alege Huawei pentru că cei de la Huawei sunt specialiști în 5G și cred că telefonul lor va fi excelent.

Neaplicabil
Eu recunosc ca am luat Xiaomi-le Mi Mix3 5G de la VDF dar il folosesc pe ORO si fata de cam toate terminalele avute pana acum, cele mai mari viteze (pe Download) cu acesta le-am obtinut. Ramane de vazut cum se va comporta si pe 5G, pe Youtube lucrurile par foarte ok pe acest subiect: https://youtu.be/LvbBTwGKhU8

Costy
Explorator entuziast
Nu uitați că există și Oneplus 7 Pro 5G, care se descurcă la fel de bine pe conexiunea 5G. ... și dacă m-ar da bani afară din casă aș alege Huawei :)))

Razvan
#StarMember
@emanu, poți pune un test de viteza 4G de pe Xiaomi, comparativ cu Note 9?

Neaplicabil
Salut Razvan Note 9-le l-am vandut dupa ce am achizitionat Xiaomi. Atasez aici un sumar de teste cu Mi Mix 3 5G, viteze care in mare parte nu prea le-am atins cu Note-ul, cele de 300+ doar in Shop-uri. Upload foarte rar am vazut in general peste 55 la Samsung, indiferent de modelul avut.

Ascary
Campion certificat
Huawei clar...:))

Vio73
#StarMember
Prețul e dublu la Huawei față de Xiaomi.

Ascary
Campion certificat
Așa și? Cine n-are bani nu are decât să vizioneze youtuburi despre Huawei. Nici eu n-am bani de iPhone dar asta nu mă împiedică să spun că este un telefon extraordinar.

Vio73
#StarMember
Eu vorbeam de lucruri concrete, ținând cont că amândouă sunt ,,Made in China"!

Ascary
Campion certificat
Așa și eu vorbesc de lucruri abstracte? Vio,unii merg cu Rolls alții cu Logan. Asta-i situația.Tu îți faci concediul in Mehedinți altul pe Cote de Azur,așa stau lucrurile și la telefoane. Unii își iau second-hand alții își fac precomanda.