anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Variante pentru achiziționare smartwatch de la Orange

Firefly
Cunoscător
Ce variante am pentru achiziționarea unui smartwatch? Exista oferte pentru clienții? Bine înțeles ma interesează sa îl iau la cel mai bun preț. In afara de a aștepta o reducere, care poate sau nu sa apară. Exista ceva beneficii pentru clienții Orange? Se pot lua la abonament? Poate exista ceva pachete. Aștept răspunsul vostru cu mare interes.
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember

Salut!

Din pacate, nu se pot cumpara smartwatch-uri la abonament. Cred ca ar fi o idee buna sa fie incluse, macar la anumite abonamente, de top. Ce sfat pot sa iti dau, sa mergi in Orange Shop, acolo sunt cateva modele la 50% reducere (Samsung si Huawei), inca mai este perioada de reducere la anumite modele. Sau daca ai puncte OTY, poti sa le folosesti, si sa beneficiezi de reducere, care se poate cumula doar in magazinele Orange Shop cu reducerea existenta, cea de 50%. Sau, poti sa mai astepti inca putin, urmeaza Black Friday, si poti prinde o reducere frumoasa. 🙂

 

Update oct. 2021în cazul magazinului online, la prelungirea abonamentului se pot cumpăra doar telefoane. Smartwatch se poate achiziționa din Orange shop prin programul de rate și cu prelungirea abonamentului.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

teacher_
#StarMember

Salut!

Din pacate, nu se pot cumpara smartwatch-uri la abonament. Cred ca ar fi o idee buna sa fie incluse, macar la anumite abonamente, de top. Ce sfat pot sa iti dau, sa mergi in Orange Shop, acolo sunt cateva modele la 50% reducere (Samsung si Huawei), inca mai este perioada de reducere la anumite modele. Sau daca ai puncte OTY, poti sa le folosesti, si sa beneficiezi de reducere, care se poate cumula doar in magazinele Orange Shop cu reducerea existenta, cea de 50%. Sau, poti sa mai astepti inca putin, urmeaza Black Friday, si poti prinde o reducere frumoasa. 🙂

 

Update oct. 2021în cazul magazinului online, la prelungirea abonamentului se pot cumpăra doar telefoane. Smartwatch se poate achiziționa din Orange shop prin programul de rate și cu prelungirea abonamentului.

Vio73
#StarMember
La abonamente nu cred că se poate, doar individual, folosind și puncte.

Ascary
Campion certificat
Poți lua ceasul în rate si eventual daca ai folosind și punctele thank you. Îți recomand Samsung Galaxy Frontier S3. Odată cu ieșirea noilor modele Active 1 și 2,Frontier are un preț acceptabil și e foarte bun.Update-urile de anul acesta i-au făcut interfața atractivă și intuitivă iar senzorii funcționează corect.

teacher_
#StarMember
Eu am postat asta, acum ceva vreme https://comunitate.orange.ro/questions/2040455-reduceri-smartwatch-magazinele-orange Dar reducerile inca sunt valabile!

Firefly
Cunoscător
Teascher_ am văzut postarea ta și chiar mi a părut interesanta, ma gândeam ca am și alte alternative , mulțumesc

teacher_
#StarMember
Pai alte alte variante nu ai, doar daca ai puncte OTY suficiente incat sa poti sa iti iei un smartwatch la reducere. Sau, daca ai card care sa iti permita plata in rate si e acceptat de Orange, poti sa il folosesti. Din pacate, smartwatch/smartband-urile nu sunt la prea mare reducere, decat cele care sunt putin mai vechi, si doar in Orange Shop. Si eu caut demult sa iau unul, si am pus ochii pe un Huqawei band 3 PRO, dar din pacate inca e destul de scump. :) Oricum, ce zicea si @Ascary, Samsung Galaxy Frontier 3 e ok, in general cele de la Samsung sunt mai mici si mai dragute. Huawei nu s-a gandit (deocamdata) la asa ceva