anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Update Samsung Galaxy Z FOLD2 5G

Buna seara!
Am citit despre un update de OS pentru Fold2.
Este in roll out in Europa si va activa facilitatea de eSIM.
Codul firmware este F916BXXU1BTIA.
Aveti idee cand ar ajunge si in Ro, pentru clientii Orange ?
Multumesc,
Gabi
1 Soluţie acceptată‚

Salut, Gabriel Cristian, Ne-am interesat cu privire la situatia mentionata de tine. Acest tip de update se face pe serii de IMEI-uri. In aproximativ o saptamana ar trebui sa ajunga la toti clientii.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, Gabriel. Bine ai venit în comunitate. Ne vom interesa și revenim. Ai acest telefon sau îți dorești să îl cumperi?

Buna, Mihaela Am acest telefon si as vrea sa fac eSIM pt a folosii 2 numere de telefon. Multumesc, Gabi

mihai_13
Maestru
probabil ca ai modelul SM-F916B - pentru ROM deocamdata este doar PDA F916BXXU1ATHE CSC F916BOXM1ATHE - poti incerca https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-z-fold-2-5g/firmware/SM-F916B/SEB/download/F916BXXU1BTIA/369621/ (ASTA NUMAI DACA TE "PRICEPI") - deocamdata pentru putine tari este romul asta si nu depinde de Orange Romania sa apara varianta dorita de tine ... dar sigur are sa apara si pentru dar mai ai de asteptat (nu mult cred)

Multumesc frumos pentru raspuns ! Am citit pe sammobile si recunosc ca nu sunt in situatia in care sa pot instala by myself firmware :) Incao data, Multumesc Mihai ! Gabi

Salut, Gabriel Cristian, Ne-am interesat cu privire la situatia mentionata de tine. Acest tip de update se face pe serii de IMEI-uri. In aproximativ o saptamana ar trebui sa ajunga la toti clientii.

Buna ziua ! Multumesc pentru raspuns. A ajuns deja .