anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Telefon in rate

Monica6
Începător

Pot cumpara un telefon in rate,chiar daca au trecut 6 luni de cand am prelungit ultima oara abonamentul?

Va rog raspunsuri serioase,chiar am nevoie de un telefon nou,cat mai repede posibil!!

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Buna Monica,

Doar ca solutie alternativa, in caz ca nu se poate varianta cu abonament, sau poate ti se pare mai avantajoasa varianta propusa de mine, ai la dispozitie si achizitia unui telefon, in rate, cu un card de credit. In felul asta, il poti lua de oriunde, fara abonament, fara 24 de luni, fara telefon brand-uit sau codat in Orange, fara toate astea.

Ca idee, iti pot recomand cardul de credit Orange Money. Nu, nu pentru ca e "Orange", ci pentru ca am asa ceva, si imi place. Ce imi place? Faptul ca am 12 rate oriunde in lume. Oriunde. Nu doar la x, y, z comerciant, numai in anumite perioade ale anului, si tot asa. Oriunde, oricand, cu singura conditie sa fie cumparaturi de peste 300 de lei, si evident, sa indeplinesti conditiile de eligibilitate. 

Mai multe detalii aici.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

mihai_13
Maestru

DA - poti face singura o simulare in magazinul online  de pe contul tau de my orange

cu cateva precizari - sa nu fi luat atunci la prelungire un telefon in rate  - sau sa-ti fi prelungit abonamentul cu un "abonament  fara telefon"  - daca nu ai facut cele doua "chestii" descrise de mine poti accede la un telefon in rate  si eventual un avans  , se va face o noua fidelizare pe 24 de luni din momentul cand  te decizi la un telefon in rate.-succes.

Vio73
#StarMember

Bună@Monica6,

Teoretic da, se poate, dacă nu ai luat nimic la ultima prelungire, dar practic depinde de ce fel de abonament și ofertă ai primit. Poți face o simulare din Magazinul online sau merge la un magazin Orange și să întrebi acolo. Este foarte posibil însă să fi primit atunci o ofertă care să nu-ți permită achiziția unui telefon prea curând, dar ai modalitățile expuse mai înainte de a afla ce și cum.

Sper să reușești !

Baftă multă!

delfinas
#StarMember

Monica, bun venit in Comunitate!!!

Intra in contul My Orange, varianta desktop, iar sub Cronos îți arată dacă și când poți lua un telefon. Pentru rate, trebuie o vechime de minim de 18 luni. Cum ți-au scris și colegii, ar fi indicat sa faci o simulare de achiziție in magazinul online.

Screenshot_20230504_090427.jpg

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Buna Monica,

Doar ca solutie alternativa, in caz ca nu se poate varianta cu abonament, sau poate ti se pare mai avantajoasa varianta propusa de mine, ai la dispozitie si achizitia unui telefon, in rate, cu un card de credit. In felul asta, il poti lua de oriunde, fara abonament, fara 24 de luni, fara telefon brand-uit sau codat in Orange, fara toate astea.

Ca idee, iti pot recomand cardul de credit Orange Money. Nu, nu pentru ca e "Orange", ci pentru ca am asa ceva, si imi place. Ce imi place? Faptul ca am 12 rate oriunde in lume. Oriunde. Nu doar la x, y, z comerciant, numai in anumite perioade ale anului, si tot asa. Oriunde, oricand, cu singura conditie sa fie cumparaturi de peste 300 de lei, si evident, sa indeplinesti conditiile de eligibilitate. 

Mai multe detalii aici.

Client Orange