anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Telefon în rate cu abonament număr nou

Victor5
Începător
Bună ziua. Am abonament fibră internet + tv cu vechime de 18 luni. Pot lua un telefon în rate pe factură dacă activez un abonament cu număr nou? Menționez că nu am alt abonament de telefon la Orange. Mulțumesc.
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Victor, bun venit in Comunitate!!! Dacă ești client Orange de minim 18 luni, loial și corect, ar trebui să poți lua telefon in rate pe un abonament nou, dar cel mai bine ar fi să încerci o simulare de achiziție din My Orange, dacă ai cont. Așa vezi dacă ți se acceptă achiziția in rate sau, dacă nu ți-e greu, mergi într-un magazin Orange, preferabil un Shop.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu înțeleg că nu, cel puțin nu pe factură, ci decât pe un abonament pe care îl ai deja! Ai detalii in link și poza atașată. https://www.orange.ro/servicii/plata-in-rate-pe-factura/ De unde deduc asta? Dacă citești in link, mai jos, la un abonament de date, poți să-ți iei o tabletă în rate, doar dacă ai o vechime a abonamentului respectiv de minim 18 luni. De aici deduc faptul că e valabil același principiu. Am atașat o poză și cu aceasta. Dar poți să-ți faci un card de rate, eventual chiar Orange Money și rezolvi imediat. Cred că poți pune și o întrebare la ei. Baftă!

Jamil83
Junior
Cred ca se poate sa portezi numarul la Orange si sa oferi un mini avans

delfinas
#StarMember
Victor, bun venit in Comunitate!!! Dacă ești client Orange de minim 18 luni, loial și corect, ar trebui să poți lua telefon in rate pe un abonament nou, dar cel mai bine ar fi să încerci o simulare de achiziție din My Orange, dacă ai cont. Așa vezi dacă ți se acceptă achiziția in rate sau, dacă nu ți-e greu, mergi într-un magazin Orange, preferabil un Shop.

Anca07
#StarMember
Buna Victor, Telefoane in rate poti lua pana la o anumita suma ca si rata lunara, undeva 100lei cu abonament inclus, pentru clienti noi. In cazul tau, e posibil sa fie putin diferit pt ca deja esti client. Din proprie experienta iti pot spune ca am achizitionat un oppo reno 5lite la abonament, trecand de pe prepaid, cu rata lunara plus abonament sub 100lei lunar. Recomandarea mea este sa mergi intr-un magazin Orange si colegii de acolo vor face tot ce e posibil sa pleci cu un telefon si un abonament pt tine, de acolo:) Zi cu soare!