anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Telefoanele iPhone vin cu incarcator si casti?

Love80
Junior
telefoanele iphone de la orange vin cu incarcator si casti?
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Da, asa ar fi cel mai bine. Bateria se poate sa fie 100%...daca a fost inlocuita. Dar aici mai e o chestie. Daca nu e inlocuita intr-un service autorizat Apple (Orange nu e service autorizat Apple), chiar si cu o baterie "originala" (presupunand ca gasesti una, sau iei una de la un model identic) iti va arata un warning in setari cum ca bateria e posibil sa nu fie originala. De asemenea, nu iti va afisa informatii despre sanatatea bateriei. Asta se intampla din cauza ca, incepand cu iPhone X, la schimbarea bateriei (chiar si cu una 100% originala de pe un telefon identic), trebuie sa se faca imperecherea cu placa de baza. Iar lucrul asta se poate face doar intr-un service autorizat Apple. Partea cu warning-ul nu e asa deranjanta. E mai mult o treaba cosmetica. Dar informatia despre sanatatea bateriei...ar fi fost utila. Deci, cel mai bine il iei de nou. Altex si eMag inca il au la vanzare, de exemplu. Asta daca vrei sa arunci o privire. Si daca vrei sa-l iei cumva mai ieftin, poti sa-ti faci un card de credit Orange Money (sau daca ai deja unul, vezi cate rate ai la comerciantul respectiv) si il iei frumos in rate.
Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

tomaciprian
Cunoscător
De la iPhone 12 & 13 nu se mai regasesc in cutiile lor adaptorul pentru priza si casti, ci doar un cablu USB type C. Hotarare luata de catre cei de la Apple, nu de cei de la Orange (ei fiind un reseller, nu producatorul telefoanelor) In schimb, gasesti pe site-ul celor de la Orange orice accesoriu original Apple pentru orice iPhone: https://www.orange.ro/magazin-online/accesorii?order=ASC&sort=TopSales&from=0&size=12&filter=Apple2,Instoc3

Love80
Junior
Chestia e ca cineva care vrea sa vanda un telefon nou nout cica, un iphone 11 64 gb zice că are si casti si incarcator. Cumparat pe 11.04, desi la Orange nu mai au telefoanele astea de mult. Cred ca minte

tomaciprian
Cunoscător
Nu minte, iPhone 11 a fost ultimul exemplar de la Apple care a mai venit in cutia lui cu toate accesoriile (adaptor, cablu & casti),iar in legatura cu stocurile telefoanelor disponibile pe site-ul celor de la Orange, ele tot apar si dispar. De exemplu, poti sa verifici acum telefonul X si peste 1 ora sa nu mai fie disponibil fiindca poate la cumparat cineva.

Love80
Junior
O fi, dar mi se pare ceva... Zice ca a avut un telefon asigurat si pe asta ca si cum i l a dat ca nu a mai putut fi reparat sau ceva de genul. Si nici detaliile facturii nu le vad, si venind anuntul de pe olx... Stau cam in dubii.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
E posibil sa fi primit un telefon reconditionat. Cu atat mai mult cu cat modelul respectiv nu pare sa mai fie in oferta Orange. Oricum, daca e iPhone 11, ar trebui sa vina (inca) cu incarcator si casti.
Client Orange

Love80
Junior
La asta m am gandit si eu, nu nou nout cum zice dna, mai ales ca atunci cand am întrebat daca sanatatea bateriei e 100 % a zis ca nu l a deschis... Iar cele reconditionate nu vin neapărat cu baterie de 100%. Nu ma risc degeaba, prefer sa l iau din alta parte cu garanție.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Da, asa ar fi cel mai bine. Bateria se poate sa fie 100%...daca a fost inlocuita. Dar aici mai e o chestie. Daca nu e inlocuita intr-un service autorizat Apple (Orange nu e service autorizat Apple), chiar si cu o baterie "originala" (presupunand ca gasesti una, sau iei una de la un model identic) iti va arata un warning in setari cum ca bateria e posibil sa nu fie originala. De asemenea, nu iti va afisa informatii despre sanatatea bateriei. Asta se intampla din cauza ca, incepand cu iPhone X, la schimbarea bateriei (chiar si cu una 100% originala de pe un telefon identic), trebuie sa se faca imperecherea cu placa de baza. Iar lucrul asta se poate face doar intr-un service autorizat Apple. Partea cu warning-ul nu e asa deranjanta. E mai mult o treaba cosmetica. Dar informatia despre sanatatea bateriei...ar fi fost utila. Deci, cel mai bine il iei de nou. Altex si eMag inca il au la vanzare, de exemplu. Asta daca vrei sa arunci o privire. Si daca vrei sa-l iei cumva mai ieftin, poti sa-ti faci un card de credit Orange Money (sau daca ai deja unul, vezi cate rate ai la comerciantul respectiv) si il iei frumos in rate.
Client Orange

Love80
Junior
Mulțumesc, asa am sa si fac. Prefer sa il iau cu 300 de lei mai mult din altex, nou nout in tipla. Mulțumesc