anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Telefoanele de la Orange, achiziționate prin abonament, mai sunt blocate in rețea?

Tina
Cunoscător certificat
Este adevărat ca nu toate telefoanele achiziționate de la Orange, la abonament, sunt blocate in rețea? Care ar fi cele codate și care nu? Dupa ce expira perioada contractuala la un abonament la care am achizitionat un telefon, beneficiez de decodare gratuita pentru terminal?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
În prezent, Orange comercializează cea mai mare parte a telefoanelor necodate, excepție marca de telefoane Apple și anume gama IPhone. Mai sunt și telefoane branduite cu soft ORO, în special de la Samsung și cele de la Alcatel vândute sub marca proprie. Decodarea telefonului nu este gratuita, în timpul perioadei contractuale costa 100 EUR (plus TVA) și după expirarea perioadei contractuale 10 EUR (plus TVA).

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Razvan
#StarMember
În prezent, Orange comercializează cea mai mare parte a telefoanelor necodate, excepție marca de telefoane Apple și anume gama IPhone. Mai sunt și telefoane branduite cu soft ORO, în special de la Samsung și cele de la Alcatel vândute sub marca proprie. Decodarea telefonului nu este gratuita, în timpul perioadei contractuale costa 100 EUR (plus TVA) și după expirarea perioadei contractuale 10 EUR (plus TVA).

Ascary
Campion certificat
Orice telefon achiziționat din magazinele Orange poate fi deblocat gratuit la cererea cumpărătorului. Aceasta gratuitate se aplica doar daca telefonul nu a fost cumpărat împreună cu alte servici.

Vio73
#StarMember
În general nu mai sunt codate de câțiva ani. Cred că de prin 2015-2016 mai exact. Am observat că nici cele sub marcă proprie (gen Orange Dive ) nu mai sunt codate.

Romeo_
Senior certificat
Cred ca daca este cumparat la liber este necodat...poate cele de la abonamente sa fie codate pe perioada abonamentului urmand ca apoi sa se poata decoda.