anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Telefoane ce pot fi utilizate doar cu o mana - 2021

RafaHelper
#StarMember
In goana asta după Max, Pro, Ultra sau Plus mai exista o categorie de oameni care si-ar dori sa utilizeze telefonul cu o singura mana, iar modelele de top ale marilor producători eșuează lamentabil la acest capitol.
‏‏‎ ‎
Asa ca am deschis acest topic pentru cei care caută recomandări de telefoane ce pot fi utilizate cu o singura mana in anul 2021.
O sa încep eu cu câteva exemple:
- iPhone 12 Mini
- Asus Zenfone 8
- Xperia 5 III
- Xperia 10 III
- iPhone SE (2020)
‏‏‎ ‎
Cam asta e lista la care m-am gândit eu.
Voi mai știți alte modele ce ar putea fi utilizate cu o singura mana lansate in 2021 sau 2020?
‏‏‎ ‎
Imagine: Asus Zenfone 8 - sursa: www.frandroid.com
10 Răspunsuri 10

Jay
Campion certificat
Un model de Samsung, lansat in 2020, n-ai gasit? 🙂

RafaHelper
#StarMember
@Jay, chiar nu m-am gândit la Samsung când am creat lista. Daca știi tu un model de Samsung potrivit pentru a fi utilizat cu o singura mana ar fi perfect. 🙂

Jay
Campion certificat
Pai, ai spus 2020-2021 lansare.. si eu nu testez telefoane, nici nu le schimb asa des.. Pot sa spun ca ma descurc cu o mana cu telefonul meu, dar, S10, a fost lansat in 2019..

delfinas
#StarMember
Samsung S20 FE..

RafaHelper
#StarMember
Samsung S20 FE depășește 70mm in lățime deci nu il mai pot considera un telefon care poate fi mânuit cu o singura mana.

delfinas
#StarMember
Am putut eu, care am mana mica, un barbat cu lopata mare il poate manevra linistit.

Vio73
#StarMember
Am eu Samsung S 20 FE 5g și se poate manevra oarecum cu o mână! Mai greu, dar se poate!

Razvan
#StarMember
Samsung S21, este la dimensiuni asemănătoare cu Huawei P20/P20 pro.

mihai_13
Maestru
Este vorba despre modele de telefoane care au ratia / standardul ecranului de 21:9 fata de 20:9 sau 18.5:9 nu mai zic de tipul vechi 16:9 care erau destul de late la un 5,2 inch

Iulian_16
Junior entuziast
Eu am samsung s 20 ultra si ma descurc cu o mana.Desi are 6.9 inchi il tin mai bine in mana decat pe un s 10 plus,s 6 + edge sau huawei p 2019.