anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Sunt iphone-urile o risipă de bani și mult mai dăunătoare pentru mediul înconjurător decât Android-urile?

IphoneIOSSucks
Junior entuziast
Întotdeauna mi-am pus întrebarea: Sunt iphone-urile o risipă de bani și mult mai dăunătoare pentru mediul înconjurător decât Android-urile? Un iphone cu 256GB costă 7000 lei dar de 2500 lei poți să îți iei un Android cu 256GB. Voi ce părere aveți?
3 Răspunsuri 3

DanielaH
Moderator
Salut! Mulțumim pentru postare! De ce crezi ca un iPhone este mai dăunător pentru mediu decât un Android?

IphoneIOSSucks
Junior entuziast
@DanielaH sper că îți place răspunsul meu 🙂 Minarea și procesul de fabricare al iphone-urilor are cel mai mare impact negativ asupra mediului înconjurător. Apple a raportat că 71% din emisiile sale de carbon sunt generate de producerea iphone-urilor și doar 19% de folosirea produselor sale. Dar design-ul fragil și reparațiile costisitoare încurajează oamenii să aleagă un nou iphone în în loc să își păstreze modelul pe care îl dețin pentru mai mult timp.

valentin_19
Junior
Depinde ce faci cu un Iphone, daca faci doar lucruri elementare probabil ca sunt, daca faci ceva profesional, un iphone te va ajuta mai mult decat majoritatea telefoanelor android.