anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se poate lua un telefon in rate ulterior prelungirii abonamentului?

Eugenyus
Începător
Bună. Recent mi-am prelungit abonamentul de voce pe 24 luni si nu am luat un telefon in rate pentru că nu am fost decis ce să-mi aleg.
Se poate lua ulterior un telefon in rate?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Salut! Eu știu ca se poate.. daca alegi și prelungești abonamentul cu 24 de luni, din momentul achiziției.. În contul My Orange gasesti informații despre data la care poți cumpăra un telefon (la sumar) și, poti face o simulare pe site.. Cauți un telefon care te interesează și vezi variantele de achiziție pentru tine.. Ai in poze abonamente prelungite acum 1 an, cam în același timp, februarie 2020.. unul cu achiziție de telefon și unul fără.. Pe cel fără achizitie, pot achiziționa oricând telefon, iar pe celalalt abia la 18 luni de la achiziția anterioara..

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Jay
Campion certificat
Salut! Eu știu ca se poate.. daca alegi și prelungești abonamentul cu 24 de luni, din momentul achiziției.. În contul My Orange gasesti informații despre data la care poți cumpăra un telefon (la sumar) și, poti face o simulare pe site.. Cauți un telefon care te interesează și vezi variantele de achiziție pentru tine.. Ai in poze abonamente prelungite acum 1 an, cam în același timp, februarie 2020.. unul cu achiziție de telefon și unul fără.. Pe cel fără achizitie, pot achiziționa oricând telefon, iar pe celalalt abia la 18 luni de la achiziția anterioara..

Vio73
#StarMember
Salutare! Cred că se poate, dar suni la 300 și ceri să fii redirecționat către Magazinul online și le explici că ai prelungit deja abonamentul și vrei doar să iei un telefon în rate sau mergi la un Magazin Orange, dar trebuie să știi că acolo punctele thank you nu vor mai valora de 3 ori mai mult ( ca în online). Succes!