anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Samsung Galaxy Tab S2 , 9.7",4G,T819 reconditionat

Mircea
Explorator
Samsung Galaxy Tab S2,4G T819 reconditionat e la fel de eficienta ca un telefon 4 G d.p.d.v. al browsing- ului, apelurilor video, al aplicatiilor Youtube, WhatsApp...?
1 Soluţie acceptată‚

Neaplicabil
Depinde de telefon. :)) Comparam o tableta anume cu orice telefon compatibil 4G. Si asta nu e bine. Pentru ca sunt foarte multe modele de telefoane 4G. Nu toate reusite. Tabletica respectiva am avut-o in mana, am lucrat pe ea. Si da, e faina. Foarte subtire, foarte finuta. E un produs intr-adevar reusit de la Samsung. De asemenea, la cat de mare e ecranul, e de mare ajutor sa fie AMOLED. Ceea ce tableta asta are. Pentru browsing, apeluri video, YouTube, WhatsApp, cei 3GB de RAM si procesorul de 1.8GHz probabil ca vor fi suficiente. Cu toate astea, ti-as recomanda sa nu-i testezi limitele cu jocuri si alte chestii care sa consume foarte multe resurse (in special pe partea de grafica), pentru ca acel Adreno 510 s-ar putea sa nu duca foarte mult. Parerea mea e ca e o tabletica foarte draguta. Nu stiu la ce pret ai gasit-o reconditionata. Dar daca e un pret decent, si nu vrei sa investesti foarte mult intr-o tableta (eventual una noua), da, parerea mea e ca e o optiune buna. Printre minusuri, as zice ca OS-ul e probabil unul dintre aspectele la care nu prea ai ce sa faci (daca nu cumva vrei sa mergi pe varianta root + custom ROM). Ultima versiune disponibila pare sa fie Nougat (Android 7). Ceea ce nu e rau deloc. Dar nah, daca vrei Placinta (Pie), nu stiu daca o sa primesti prea curand. 🙂

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

teacher_
#StarMember
Da, orice produs recondiționat are aceleași caracteristici. Doar ca dezavantajul produselor recondiționate este bateria, care ar putea să-ți joace feste la unmoment dat, după o utilizare de 1 an jumatate-2 ani. În rest, ai aceleași caracteristici, poți sa instalezi liniștit aplicațiile de care ai zis, la fel și viteza pe 4G, și browsingul. Am avut un S6 recondiționat, și m-a tinut 3 ani....

imch
Cunoscător certificat
Buna. Eu aici vad doua parti la intrebarea: tableta se misca la fel de bine ca telefonul? si tableta reconditionata e ok? In ceea ce priveste tableta vs telefon, eu sunt fun tableta, mi se pare ca se misca mai bine si pot sa ma descurc mai bine pe ecran. Aplicatiile ruleaza perfect (whatsapp web-based, ca nu ai SIM in ea, dar e ok). Tableta reconditionata as zice iarasi da, daca cei de la care o iei sunt de incredere. Un comerciant precum Orange, sa zicem, nu iti vinde ceva reconditionat daca nu stie ca functioneaza perfect. Daca o iei de la neica nimeni de pe net e la noroc. Chiar sunt curioasa ce decizi.

Neaplicabil
Depinde de telefon. :)) Comparam o tableta anume cu orice telefon compatibil 4G. Si asta nu e bine. Pentru ca sunt foarte multe modele de telefoane 4G. Nu toate reusite. Tabletica respectiva am avut-o in mana, am lucrat pe ea. Si da, e faina. Foarte subtire, foarte finuta. E un produs intr-adevar reusit de la Samsung. De asemenea, la cat de mare e ecranul, e de mare ajutor sa fie AMOLED. Ceea ce tableta asta are. Pentru browsing, apeluri video, YouTube, WhatsApp, cei 3GB de RAM si procesorul de 1.8GHz probabil ca vor fi suficiente. Cu toate astea, ti-as recomanda sa nu-i testezi limitele cu jocuri si alte chestii care sa consume foarte multe resurse (in special pe partea de grafica), pentru ca acel Adreno 510 s-ar putea sa nu duca foarte mult. Parerea mea e ca e o tabletica foarte draguta. Nu stiu la ce pret ai gasit-o reconditionata. Dar daca e un pret decent, si nu vrei sa investesti foarte mult intr-o tableta (eventual una noua), da, parerea mea e ca e o optiune buna. Printre minusuri, as zice ca OS-ul e probabil unul dintre aspectele la care nu prea ai ce sa faci (daca nu cumva vrei sa mergi pe varianta root + custom ROM). Ultima versiune disponibila pare sa fie Nougat (Android 7). Ceea ce nu e rau deloc. Dar nah, daca vrei Placinta (Pie), nu stiu daca o sa primesti prea curand. 🙂

Vio73
#StarMember
Eu nu aș lua o tabletă sau alt produs recondiționat, pentru că acestea pot avea mici inconveniente cum ar fi: urme de folosire, baterie mai slabă, etc.

Laura_cio
Senior
Produsele recondiționate sunt testate înainte de a fi repuse pe piata și se garantează o buna funcționare, chiar dacă unele prezintă urme slabe de uzura, cum ar fi zgârieturile. Au prețuri mult mai mici și chiar garanție. La Orange, smartphone-urile au garantie 12 luni. In ceea ce privește aceasta tableta, eu știu ca este foarte buna, iar daca este recondiționată, sigur merita cumpărată. Are un aspect de desktop al unui P.C. și poți lucra cu ușurintă cu mai multe documente.

Miha_Z
#StarMember
Daca cumperi aceasta tableta reconditionata la un pret accesibil si arata bine, fara zgarieturi proeminente ... se merita achizitia. Vezi poate reusesti si gasesti si cu garantie inclusa de minim 1 an. Eu prefer sa cumpar un lucru nou ca asa am si garantie 2 ani si ideal ar fi sa mearga fara probleme.

Mircea
Explorator
Samsung Galaxy Tab S2 T819 reconditionat a fost la promotie pe 6 august in magazinul online Orange avea ecran Super Amoled Capacitive de 9.7", rezolutia de 2040×1536 pixeli, rezolutie camera foto 8 megapixeli, rezolutie video 1080, retea 4G,GPS, conectivitate: 3G, 4G, Wireless, 3 GB memorie RAM, memorie interna 32 GB, modem: download 150 mbps;upload:50 mbps, procesor: Octa Core Snapdragon 852 cu frecventa de 1.8 GHz.