anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Returnare telefon folosit

CatalinMov
Junior

Salutare, 

Am achiziționat în rate un telefon iPhone 13, cu prelungire abonament. Pot să îl returnez folosit și să primesc credit in contul Orange? Nu as vrea să îl vând pe site-urile de profil.

1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember

Salut @CatalinMov

Nu poți sa primești credit in contul Orange atunci cand faci retur, daca ai făcut achiziția din magazinul online Orange ai drept de retur 30 de zile si iți poți primi banii înapoi. Daca ai făcut achiziția dintr-un magazin fizic Orange nu il poți returna, decât daca nu sunt mai mult de 24 ore de la achiziție iar produsul e defect.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Pololică
#StarMember

Salut! 

Nu cred ca Orange are un asemenea program (sa cumpere aparatură uzată și să îți ofere reducere la abonament). 

Mulțumesc! Nu reducere din abonament. Îl vindeau la recondiționate. Am înțeles că bat câmpii! Mulțumesc, stima!

Exista programul Buy-back, in   care poti aduce un telefon mai vechi, e evaluat si ti se da o suma de bani cu care poti lua un alt telefon de la Orange.

DETALII: https://www.orange.ro/help/despre-serviciul-buy-back-154

RafaHelper
#StarMember

Salut @CatalinMov

Nu poți sa primești credit in contul Orange atunci cand faci retur, daca ai făcut achiziția din magazinul online Orange ai drept de retur 30 de zile si iți poți primi banii înapoi. Daca ai făcut achiziția dintr-un magazin fizic Orange nu il poți returna, decât daca nu sunt mai mult de 24 ore de la achiziție iar produsul e defect.

Mulțumesc! Nu este defect.

Am înțeles. Stima

Cu drag, daca mai ai si alte întrebări ne găsești aici in comunitate.

delfinas
#StarMember

Tu cand ai cumparat acel telefon si de ce vrei sa-l dai?

Este un iPhone 13 negru 128 GB prin iulie anul trecut. Nu mi se potrivește Apple. Am realizat că fcuntionez mult mai bine cu android. 

Recomandarea ar fi sa-l pui pe un site de anunturi. Vezi care ti se potriveste mai bine.

Te înțeleg perfect!!! 🙂 Ai aici în topic cald exact despre Android vs iOS: https://comunitate.orange.ro/t5/altele-despre-comunitate/ios-vs-android-ce-sistem-de-operare-este-po...

Încearcă pe un site gen olx, cred că îl vei da repede. Sau întreabă printre cunoscuți.