anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Recomandare smartphone copil 12 ani

Anonim
Neaplicabil
Am nevoie de o recomandare din partea voastră cu privire la un smartphone pentru un copil de 12 ani.
Un prieten m-a abordat știind că mă pasionează.
Eu am câteva modele în cap dar vreau și părerea voastră.
Buget: maxim 600-650 RON
De preferință 3GB RAM minim.
Mulțumesc anticipat!
19 Răspunsuri 19

Anonim
Neaplicabil
Telefonul anterior nu a fost unul foarte scump, a avut înainte un Samsung A20e. Copilul respectiv spune că și-ar dori un telefon asemănător. Am aflat și cauza schimbului: i-a spart ecranul (cu husă și folie pe ecran). Ce este curios: folia nu s-a deteriorat, doar display-ul. Husa era una simplă din silicon.

Vio73
#StarMember
Copilul meu tot un A 20 e a avut înainte și cel de acum este destul de asemănător, doar un pic ma mare.

FaraUnID
Campion certificat
- MOTOROLA Moto E6s Plus, 64GB ROM cu 4GB RAM cca 480 lei; - XIAOMI Redmi 9, 64GB ROM cu 4GB RAM cca 600 lei; Beneficiaza de o extrareducere de 15% pe Altex, daca se plaseaza comanda online si utilizezi codul promo "comunicatii15" - MOTOROLA Moto E7 Power, 64GB ROM cu 4GB RAM cca 500 lei; - MOTOROLA Moto G9 Play, 64GB ROM cu 4GB RAM cca 630 lei; - OPPO A31, 64GB RAM cu 4GB RAM cca 660 lei; Beneficiaza de o extrareducere de 15% pe Altex, daca se plaseaza comanda online si utilizezi codul promo "comunicatii15" - OPPO A15s, 64GB ROM cu 4GB RAM cca 690 lei; Beneficiaza de o extrareducere de 15% pe Altex, daca se plaseaza comanda online si utilizezi codul promo "comunicatii15" >>>Pachet PROMO in Altex alcatuit din MOTOROLA Moto E7 Plus, 64GB ROM cu 4GB RAM + Smartwatch LENOVO Watch S2 la pretul de 580 lei; https://altex.ro/telefon-motorola-moto-e7-plus-64gb-4gb-ram-dual-sim-twilight-orange/cpd/SMTMOTOE7POR/#pachete Daca vrei Android curat, fara prea multe balarii prin el Motorola au avantajul ca sunt motorizate de Android-ul aproape stoc, iar pachetul promo din Altex pare chiar ok ca si pret. Daca vrei poze, atunci te orientezi fie catre Xiaomi, fie catre Huawei. Daca mai gasesti ceva resurse poti opta pentru: - MOTOROLA Moto G9 Power, 128GB ROM cu 4GB RAM cca 700 lei; - HUAWEI P Smart 2021 (FARA GOOGLE) 128GB ROM cu 4GB RAM cca 700 lei;

costin1993
Începător
Salut!Sincer un telefon foarte ok mi se pare samsung a21s si pretul este foarte rezonabil si are bateria foarte buna parerea mea!CARACTERISTICI GENERALE Tip telefon Smartphone Sloturi SIM Dual SIM Tip SIM Nano SIM Sistem de operare Android Numar nuclee 8 Frecventa procesor 2 GHz Tehnologii 2G 3G 4G Conectivitate Wi-Fi Bluetooth NFC GPS Senzori Accelerometru Giroscop Amprenta Senzor de proximitate Senzor de lumina Continut pachet Telefon Incarcator telefon Culoare Albastru Dimensiuni 75.3 x 163.7 x 8.9 mm Greutate 192 g RO-ALERT Da An aparitie 2020 AFISARE Tip display LCD PLS TFT Rezolutie (pixeli) 720 x 1600 MEMORIE Memorie interna 32 GB Memorie RAM 3 GB Slot card memorie MicroSD CONECTIVITATE Versiune Bluetooth 5.0 Standard Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac Porturi Jack 3.5 mm USB Type C FOTO VIDEO Rezolutie camera principala 48 MP Wide Numar camere 4 Rezolutie camera frontala 13 Mpx Rezolutie video Full HD Caracteristici foto/video Auto focus Blit Da ALIMENTARE Capacitate baterie 5000 mAh

Anonim
Neaplicabil
I-am transmis prietenului meu variantele voastre, încă se gândește! :))