anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot sa cumpar telefon la rate daca mai am sase luni la abonament?

Anonim
Neaplicabil
Mai am sase luni la abonament .Pot sa cumpar un telefon la rate la abonamentul existent?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Depinde de situația ta financiară și de relația cu Orange. Adică să fi fost bun platnic! Poți face o simulare in Magazinul online, fiind logat cu datele contului My Orange și dacă ți se permite, poți lua alt telefon în rate. Sigur, o poți face online sau poți să te deplasezi la un magazin Orange. Eu am făcut de mai multe ori așa și mi s-a permis, chiar daca mai aveam altă dată, chiar la același abonament, pe care am plătit-o separat. Cu prelungire pe alte 24 de luni, evident. Concluzia: Poți, bineînțeles! Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

delfinas
#StarMember
Daca l-ai platit pe cel la care mai aveai 6 luni de plata, poti incerca sa achizitionezi un altul, dar mai asteapta un pic. Oricum, poti incerca o simulare de achizitie in magazinul online, la prelungirea abonamentului actual, asa vei afla clar daca esti eligibil acum pt cumpararea altui telefon in rate.

svetalex
Senior certificat
Uite aici informațiile legate de achiziționarea unui telefon în rate - https://www.orange.ro/servicii/plata-in-rate-pe-factura/ - https://www.orange.ro/help/vreau-sa-imi-cumpar-un-telefon-in-rate-ce-conditii-trebuie-sa-indeplinesc-13628

Vio73
#StarMember
Salutare! Depinde de situația ta financiară și de relația cu Orange. Adică să fi fost bun platnic! Poți face o simulare in Magazinul online, fiind logat cu datele contului My Orange și dacă ți se permite, poți lua alt telefon în rate. Sigur, o poți face online sau poți să te deplasezi la un magazin Orange. Eu am făcut de mai multe ori așa și mi s-a permis, chiar daca mai aveam altă dată, chiar la același abonament, pe care am plătit-o separat. Cu prelungire pe alte 24 de luni, evident. Concluzia: Poți, bineînțeles! Baftă!

Țipiripi
Începător
Bineînțeles că poți, se adaugă ratele, la cele existente, mai ales dacă prelungești abonamentul pe 2 ani.