anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot lua un telefon in rate fara a prelungi abonamentul?

Elena_T
Junior
Salut, am prelungit deja abonamentul, insa as vrea sa mai cumpar un telefon, in rate, pentru cartela primita bonus. Se poate?
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember
Salut! Se poate doar daca îl iei in rate fără dobândă, cu cardul de credit Orange Money, sau cu un card la care poți face plata in rate. Nu poți cumpăra un telefon cu rate pe factura după ce ai prelungit abonamentul deja.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

teacher_
#StarMember
Salut! Se poate doar daca îl iei in rate fără dobândă, cu cardul de credit Orange Money, sau cu un card la care poți face plata in rate. Nu poți cumpăra un telefon cu rate pe factura după ce ai prelungit abonamentul deja.

Vio73
#StarMember
Bună@ElenaT, Dacă ai luat telefon deja, nu se poate decât cu acele carduri de rate recomandate de ei sau cu Orange Money, așa cum ți s-a spus deja. În plus, eu îți recomand, dacă tot ai un card de rate, să îți iei telefon de la un magazin dedicat, cum ar fi eMag, Altex, Flanco, etc. Succes!

Razvan
#StarMember
Bună! Achiziția unui telefon în rate pe factură se poate efectua o singură dată la 18 luni prin programul OTY și prelungirea abonamentului pe 24 de luni. Însă poți achiziționa un telefon doar la preț standard cu plata unui card de credit în rate de la Credit Europe Bank, Brd, etc, inclusiv cu cardul de credit Orange Money de la ei. Acu tu știi mai bine ce ai de ales.

FLo1
#StarMember
Ratele incluse pe factura abonamentului ar fi o variantă dacă e convenabilă pentru tine, iar ratele prin plata cu un card de CREDIT e altă variantă posibilă și mult mai flexibilă. Cardul de DEBIT nu are rate, decât plata într-o singură... tranșă. Deci recomand să nu încurcăm noțiunile economice elementare.

Haptic
Explorator entuziast
In aplicatia My Orange iti arata data cand poti achizition un telefon nou in rate.

vândfân
Junior
Termini ratele inițiale și apoi o iei de la capăt cu altă prelungire de doi ani și alte rate, darrrr durează și stiu că nu mai ai rabdare, așa că încearcă și alte variante:ex. ar fi, da cardul Orange Money și cardul Emag Raiffeisen cu 12 rate fără dobândă sau 24 cu produsele samsung și ex. pot continua

Claudia11
Junior entuziast
Da poți să iei dacă ai un card la orange