anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Petiție spre operatorii din România: Adăugarea profilului IMS pentru telefoanele Google Pixel

VlaDi88
Junior entuziast

Petiție spre operatorii telecom din România: Adăugarea profilului IMS pentru telefoanele Google Pixel care nu suportă conectivitate VoLTE, VoWiFi și 5G

Poate asa ne aude si pe noi cineva https://www.mobilissimo.ro/articole-telefoane/petitie-spre-operatorii-telecom-din-romania-adaugarea-...

65 Răspunsuri 65

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Eu nici atat. :)) Cum ziceam, nu am oricum nici abonament dedicat, nici acoperire. Asa ca, pentru mine, e perfect in varianta asta.

Dar banuiesc ca asta va fi urmatorul pas pentru developer. Foarte tare! Tot respectul pentru el. Foarte rapid s-a miscat cu dezvoltarea aplicatiei.

Client Orange

VlaDi88
Junior entuziast

Hmm interesant am Digi pe e-sim si Orange pe cartela fizica, apare volte si vowifi doar la cartela orange la e-sim Digi nu...

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Cred ca pur si simplu nu e implementat. Cred ca se poate discuta direct cu dev-ul. La cat de repede se misca, cred ca e doar o chestie de timp pana va avea suport si pentru eSIM-uri. Problema e ca va trebui si testat. Iar eu nu am cu ce. Daar…noi sa fim sanatosi. 
Deci sa inteleg ca te-ai descurcat cu activarea? Iti merge si tie pe Orange cu SIM fizic?

Client Orange

VlaDi88
Junior entuziast

Da da, chiar am primit si mesaj de la Orange serviciul volte vowifi a fost activat...🤣

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

lol.. Pai da, ca problema e softul telefonulului, ti-am zis. Odata ce detecteaza suport pentru operatorul respectiv, se "aliniaza planetele" si se activeaza serviciile. 

Client Orange

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Apropos, se pare ca 5G-ul este deja in discutii aici. 😄

Client Orange