anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Oppo reno 5 5g

Marian77
Junior
Salut ! Am vrut initial sa cumpar samsung A52 5G dar uitandu-ma mai atent prin magazinul orange am dat de chinezul Oppo reno 5 5g . Specificatii de top, incarcarea rapida de ,,65w,, bateria cam mica 4300 mAh, ceasul smartwatch Oppo Watch de 46 mm oferit cadou m-au facut sa cumpar Oppo reno 5 5G. Daca -l are cineva de aici îl rog sa ne transmita informatii, plusuri dar si minusuri ale lui Oppo reno5 5G. O seara frumoasa !
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Chiar am căutat la specificații și am văzut că are serviciile google, bateria este super, încărcare super rapidă, cred că face și poze acceptabile, are procesor ok, memorie destulă ( de stocare și ram), etc. Este telefonul ideal in raportul calitate-preț! Sunt convins că și la partea de radio/ semnal este strong, cum sunt și cele de la Huawei. Mă gândesc serios să-l achiziționez și eu, chiar dacă nu va mai avea ceasul bonus. O alegere foarte bună!

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

mihai_13
Maestru
Am sa-ti scriu ce ma nemultumeste - lipsa slot card - camera foto de nota 6 - 325ooo scor antutu ! -(slab pentru banii astia ) - fara NFC ! - fara serviciu Google !(sau are ? versiunea PEGT00 nu are)(scuze pentru dezinformare daca este) - $ 432 scump

Vio73
#StarMember
Nici ăsta nu are serviciu google? Văd că pe prezentarea lui Buhnici de pe youtube are servicii google. De asemenea, văd că are o încărcare super rapidă! Mie imi place telefonul și cred că și cu ceasul lângă el, e o afacere destul de bună! Sper să fii mulțumit și să te bucuri de el!

FLo1
#StarMember
@Vio73: Crede-mă dacă îți spun că unele review-uri ale unor membri din Comunitate sunt mai ”sănătoase” decât părerile lui Bufnici cel plătit ca să promoveze doar aspectele plăcute ale unor chestii nasoale. Dar fiecare se raportează la ce consideră că are de unde învăța. Cât privește pe @Marian77, doar pentru a ”combina” ceasul cu telefonul, eu unul nu aș fi dat pe telefon acea sumă (destul de frumușică), un telefon deloc promițător din toate punctele de vedere. Pentru mine ”lipsă NFC și lipsă Android” îl elimină din start, chiar dacă primeam un TV la el, nu un ceas.

Vio73
#StarMember
Nu iau de bun ce spune Buhnici în totalitate, dar se vede în prezentarea video că are servicii google. Eu la asta mă refeream. Poate ne lămurește cineva de la Orange!

FaraUnID
Campion certificat
Din cate observ eu, din 2019 si pana astazi ai 3 mesaje postate in comunitate, dar esti destul de bine informat incat sa-mi recomanzi mie sa-mi schimb televizorul https://comunitate.orange.ro/questions/2647060-orange-tv-go-nefunctionala-smart-tv-samsung-serie-7-sistem-operare-tizen ca urmare a faptului ca o aplicatie dezvoltata de reteaua #1 nu functioneaza. Prin urmare cred ca esti extrem de bine informat astfel incat sa intreprinzi o decizie de achizite bazata pe nivelul tau de cunostinte, cand vine vorba despre acest telefon. Succesuri!

Marian77
Junior
Are servicii googele , am vorbit cu un reprezentant Orange ,,,oricum eu nu m-am plans de acest lucru ,restul nu ma inereseaza .În ce priveste postarile mele este bine ca am pe cineva care-mi tine evidenta. Întradevar sistemul android merge putin mai greu decat tizen de la Samsung dar este mult mai complex si nu intru in detalii .

Marian77
Junior
Eu m am documentat destul de bine ,stiam ca are servicii google ,am cerut păreri deapre telefon si oftopic ai dost tu prin felul de a mi răspunde aici la o întrebare de pe alt topic.

DanielaH
Moderator
Vă rog să nu vă îndepărtați de la subiect și să revenim la discuția despre Oppo reno 5 5g. Așteptăm și alte păreri de la alți membri ai Comunității care utilizează sau au utilizat acest telefon. Mulțumim.

Vio73
#StarMember
Chiar am căutat la specificații și am văzut că are serviciile google, bateria este super, încărcare super rapidă, cred că face și poze acceptabile, are procesor ok, memorie destulă ( de stocare și ram), etc. Este telefonul ideal in raportul calitate-preț! Sunt convins că și la partea de radio/ semnal este strong, cum sunt și cele de la Huawei. Mă gândesc serios să-l achiziționez și eu, chiar dacă nu va mai avea ceasul bonus. O alegere foarte bună!

FLo1
#StarMember
Reţele: HSDPA (Mbps) 3G/4G: 1200 Mbps ; HSUPA (Mbps) 3G/4G: 200 Mbps ; Single SIM or Dual SIM: dual Sim ; Tip SIM: nanoSIM ; eSIM: no Frecvente 2G: 850, 900, 1800, 1900 Frecvente 3G: 1, 2, 4, 5, 6, 8, 19 4G FDD LTE: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 66 4G TDD LTE: 38, 39, 40, 41 5G: D 2.4 / U 500 Mbps Conectivitate Wi-Fi: da ; Bluetooth: 5.1 ; 3.5 mm Jack: yes ; Hardware Procesor: Snapdragon 765G 5G octacore 2.4 Ghz Ecran: Tip Display: amoled; Dimensiune Display: 6.43 inch; Ecran tactil: Da; Rezolutie ecran: FHD plus 2400/1080 Date tehnice Dimensiune terminal: 159.1 , 73.4 , 7.9 mm; Greutate terminal: 172 g; Greutate accesorii din pachet commercial: 201,5 g; Greutate cutie: 184 g; SAR (W/kg): 0.92 W/Kg head + 1.03 W/kg body Baterie: Greutate baterie: 61 g; Durata utilizare: audio playback 28.2 h; Durata stand by: 240h; Tip baterie: BLP 811; Capacitate baterie: 4300 mAh; Greutate baterie: 61g Memorie: Card de memorie: nu; Memorie interna: 128 GB; Memorie RAM: 8GB Altele: Music Player; NFC; GPS; FM Radio: no; Email Continutul pachetului: casti, incarcator, USB data cable, sim ejector, QSG, protective case, safety guide Software: Sistem operare Android 11 + Color OS 11 Foto şi video: Camera Frontala: 32 MP; Specificatii camera: 64 MP/ 8 MP/ 2 MP/ 2 MP; Video Recorder: 4k/1080p/720p; Rezolutie video: FHD plus 2400/1080 Info preluate de la ”concurență”, unde are un ”scor” în euro și mai piperat 496 euro standard sau 396 la abonament: https://www.vodafone.ro/telefon-Oppo-Reno_5_5G_cu_Oppo_Watch_46mm-128-Negru-8_GB Comment: Nu e rău, dar cum am mai spus: de banii aștia prefer să dorm liniștit știind în ce am ”investit”. Mirajul nu mă atrage.

Marian77
Junior
Se vede clar magazin play ...

Marian77
Junior
Salut ! Multumesc pe aceasta cale pentru promtitudine si serviciile de nota 10 pe care Orange le ofera abonatiilor sai. Ce pot spune despre Oppo reno 5 : punctul forte încarcarea rapida 65w , semnal foarte bun peste Samsung ,bateria tine 2 zile în conditii de utilizare media ,display bun 90hz , 430 nits destul de luminos , 8 gb ram si 128 gb memorie interna . Pretul a fost de 1600 lei la prelungire abonamet . Recomand telefonul ...mi-ar fi placut sa fie un pic mai mare ,

Vio73
#StarMember
Mulțumim pentru prezentarea detaliată! E o variantă bună de luat în calcul!