anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu mai ma pot conecta la rețea după actualizarea la 16.4

Dany320
Junior entuziast

Salut,
După actualizarea la 16.4 (iphone 24), am întâmpinat următoarea problema legată de semnal (rețeaua de telefonie mobila).
Nu mai ma pot conecta la rețea, telefonul este actualizat la zi, am esim, am încercat sa bag și cartela dar fără nici un rezultat. Cum pot remedia acesta problema?

107 Răspunsuri 107

Dany320
Junior entuziast

Da asta e iPhone 14 și am versiune 16.4 actualizata cu prombela,similare e in iPhone 11 care îl folosesc acum momentan,nu merge sa fac nimic dau opriți și o ia de la capat…cred ca are probleme la soft ….s a întâmplat ceva in actualizarea aia…

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Ok...si ce se intampla cand faci downgrade la iphone 14 de la 16.4 la 16.3.1? 

Client Orange

Dany320
Junior entuziast

Acum nu am mai făcut după ce i am dat resetare de fabrica,am încercat sa fac când avem datele pe el,mâine îl duc la service și poate îmi fac iei ceva,nu știu ce ar putea sa facă….

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Acelasi lucru pe care il puteai face si tu. 🙂 Doar ca va dura mai mult.

Oricum, sa ne spui daca reusesti ceva la service. 🙂

Client Orange

Dany320
Junior entuziast

da,a zis dacă e de soft in face pe loc,dacă nu mai merge făcut din soft,in schimba cu altul nou.

Dany320
Junior entuziast

Am primit azi telefonul de la garantie,mi a dat altul nou,nu a zis exact ce defect a avut,a zis ceva de soft de la aceea actualizare…

IMG_2206.jpeg

IMG_2207.jpeg

Dany320
Junior entuziast

Da la iphone nu merge asa

Dany320
Junior entuziast

Am primit azi telefonul de la garantie,mi a dat altul nou,nu a zis exact ce defect a avut,a zis ceva de soft de la aceea actualizare…

IMG_2206.jpeg

IMG_2207.jpeg

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Buuun... Dar ce te faci daca la update face la fel? Era bine sa stii ce anume s-a intamplat. N-o sa poti tine telefonul la o versiune inferioara de soft pentru totdeauna.

Client Orange

Dany320
Junior entuziast

Pai am primit altul nou nouț,ăla a zis ca s-a stricat ceva la soft pe actualizare,am avut un bug…

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Pai da…doar sa nu se repete, atata tot… 🙂 Poti sa incerci eventual.

Client Orange

Dany320
Junior entuziast

Painar fi culmea,dacă mai face asa ii cer bani și ast iphone 15😂😂,oricum a fost un bug puternic da nu a mai putut reface iphone…

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Bine ca s-a rezolvat, Dany! Chiar ma bucur. Si s-a rezolvat repede! 🙂

Client Orange

Dany320
Junior entuziast

Am dat update la 16.4 la asta nou și a mers foarte bn,cred ca cel vechi a avut probleme din fabricație,in trecut am avut problema  la semnal asa câteodată dar am zis ca e de la esim…

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Aah, atunci...e clar. Cum zicea Pololica mai sus, a avut deja o problema. Update-ul nu a facut decat sa "finalizeze" toata treaba. :))

Eh lasa. Bine ca s-a rezolvat, si bine ca merge si cu ultimul update. Chiar ma bucur ca ai reusit.

Sa te bucuri de el, si daca vrei sa revii in Comunitate, sper sa fie cu vesti bune. :))

Numai bine!

Client Orange