anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Mesaje nelivrate Samsung Galaxy A41

KARA34
Începător
Am un samsung galaxy A41 si nu imi livreaza mesajele la nici un contact.
Vreo iedee ce as putea face ? Multumesc 🙂
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
Kara34: Bun venit in Comunitate. In ideea ca ai activ credit/optiune cu SMSuri incluse, verifica in setarile aplicatiei de mesaje daca numarul Centrului de mesaje este configurat. Ar trebui sa ai trecut numarul: +40744946000. Revino cu detalii despre sesizarea ta.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Jay
Campion certificat
Bună! S-a mai întâmplat până acum? Ești cumva pe prepay? Este posibil să nu mai ai opțiunea activă?!..

FLo1
#StarMember
Kara34: Bun venit in Comunitate. In ideea ca ai activ credit/optiune cu SMSuri incluse, verifica in setarile aplicatiei de mesaje daca numarul Centrului de mesaje este configurat. Ar trebui sa ai trecut numarul: +40744946000. Revino cu detalii despre sesizarea ta.

Vio73
#StarMember
Bun venit! Se face urmând pașii de aici: https://www.orange.ro/help/setri-sms-143 sau aici: https://www.orange.ro/servicii/sms-si-mms/ Dacă nu reușești, te așteptăm să revii cu detalii aici, în Comunitate! Succes!

Vrajitoarea
Cunoscător
Cei catre care ai incercat sa trimiti au tot Samsung? Intreb pentru ca am patit doar cu cateva numere din agenda si problema s-a rezolvat doar cand am activat din setarile mesageriei tipul de mesagerie implicit - mesaje de chat

And04
Senior
Salutare si bun venit in comunitate! Daca esti pe cartela PrePay si abia ai pus-o in telefon, verifica daca aceasta a fost activata. De asemenea, verifica daca ai semnal la telefon. Uneori din lipsa semnalului dureaza ca mesajul sa se livreze. Verifica daca ai o optiune activa cu sms-uri sau credit pentru a putea trimite mesajele. Nu in ultimul rand, setarile mesageriei sa fie facute corespunzator. Asteptam vesti :) Toate cele bune!

DanielaH
Moderator
@KARA34, s-a rezolvat cu livrarea mesajelor? Te-au ajutat răspunsurile primite aici? Daca da, marchează-l pe cel mai bun ca soluție. Mulțumim!