anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

La un abonament smart plus 30 se cere avans pentru iphone 14 pro?

Geogeo86
Junior

La un abonament smart plus 30 se cere avans pentru iphone 14 pro?

1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember

Raspunsul este: depinde. Momentan vad ca nu au varianta Pro si am facut o simulare pentru 14 de 512GB. Pentru abonamentul de 30E, avansul (fara puncte scazute) este de 1.780 lei si o rata lunara aproape 350 lei (pe langa faptul ca momentan este singurul in stoc, pretul ar fi similar cu Pro de 128/256 si cifrele ar fi destul de apropiate). Totalul de plata (avans+rate) ar fi 6.500 (rotunjit in plus).

Totusi, daca ai puncte, poti scadea din pret (implicit si din avans) maxim 500E. Pastrand cifrele de mai sus, daca esti in situatia fericita sa ai peste 1600 puncte (500E), avansul dispare.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Pololică
#StarMember

Raspunsul este: depinde. Momentan vad ca nu au varianta Pro si am facut o simulare pentru 14 de 512GB. Pentru abonamentul de 30E, avansul (fara puncte scazute) este de 1.780 lei si o rata lunara aproape 350 lei (pe langa faptul ca momentan este singurul in stoc, pretul ar fi similar cu Pro de 128/256 si cifrele ar fi destul de apropiate). Totalul de plata (avans+rate) ar fi 6.500 (rotunjit in plus).

Totusi, daca ai puncte, poti scadea din pret (implicit si din avans) maxim 500E. Pastrand cifrele de mai sus, daca esti in situatia fericita sa ai peste 1600 puncte (500E), avansul dispare.

Mulțumesc...stiu ca încă nu au apărut în magazine, dar mi- au dat speranțe luna viitoare pe 12 când o sa fac 3 ani la ei,nu stiu ce reducere la 14 pro ,cu reînnoire de abonament .Puncte nu am:)))

Si ma aștept la un avans da...

 

dupa cum ti a prezentat si Pololica - Da trebuie si un avans de circa 1700 lei

mihai_13
Maestru

 poti verifica si singur daca faci o simulare in magazinul online

apropo ai gasit "smart plus 30" la Orange ?  https://www.orange.ro/abonamente/  deja sunt ceva reduceri la abonamente  ...

Da, eu am gasit la simularea achizitiei exemplului de mai sus. Nu siu daca este in oferta de abonamente pentru clientii noi (cel putin nu mi-a atras atentia pe sectiunea de abonamente).

curios.. eu gasesc  "maxim" 25 redus la 20 - posteaza un  link 

Pololică
#StarMember

https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/apple-iphone-14/rate-apple-iphone-14 

 

Si, daca nu merge linkul, atasez si un Print Screen.