anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Iphone 13 Pro Max in magazinul online

Daniel4msc
Junior
Aveti idee cam cand s-ar adauga Iphone 13 Pro Max 128GB in magazinul online pentru o eventuala prelungire de abonament ??
78 Răspunsuri 78

adiwch044
Începător
Sorin! Stai linistit.. asa fac cei de la Orange! Nu te-ai obisnuit? =)) Obisnuieste-te bro sa isi bata joc de clienti, nu mai e ceva wow la orange 🙂

Daniel4msc
Junior
Eu am avut si o experienta neplacuta, neintalnita pana in momentul de fata la Orange .. ceea ce nu este ok.. am fost in magazin initial si am dat precomanda la 12 Pro Max..asta prin luna iulie..am tot asteptat pana acum 3-4 zile cand m-am reintors in acelasi maagazin orange sa mi se spuna ca 12 Pro Max nu va mai fii adus , iar eu daca nu m-as fii prezentat in acel orange shop sa fac o precomanda la 13 Pro Max (pe care l-am urmarit online, aici, cu voi), nu m-ar fii sunat sa ma anunte si sa ma intrebe "Nu vreti un 13/13 pro etc pentru ca 12 pro max nu va mai exista" Raspunsul primit a fost "poate s-ar fii bagat la anul si atunci veneati sa-l ridicati din magazin"... zero profesionalism, zero implicare. Acum vin cu un mesaj pentru Doamna Daniela, 10 zile calendaristice sau lucratoare? (asta ca sa va salvez putin) ..... sa astept un telefon din luna Iulie care nu se mai aduce in magazinul Orange si sa nu fiu anuntat, lasat de altfel sa astept poate chiar un an, dupa cum a spus si colegul este ....dezamagitor.

Daniel4msc
Junior
Buna ziua ! Doamna Daniela, au trecut 15 zile dintre care 10 lucratoare de la postarea dumneavoastra cu stock-ul ..ati prmit o alta informatie ??? Multumesc anticipat.

Bogdan_andone
Începător
Buna ziua! In urma unor verificări, se pare ca in magazinele orange se iau telefoanele cu precomandă încă. Și ghiciți ce? Dai comanda luni și joi îți ajunge, pentru o taxa de numai 50 de lei (10€). Iar orice telefon ajunge in stocul orange, se pare ca se duce către aceste precomenzi cu prioritate. Drept urmare pe online niciodată nu va apărea cât in magazine exista aceasta posibilitate.

Daniel4msc
Junior
Am dat comanda si in magazinul orange.....nu se intampla nimic, efectiv stau si astept din luna IULIE !!!!

DanielaH
Moderator
Îmi pare rău că v-am creat așteptări. I-am întrebat din nou pe colegi și, din păcate, nu avem un nou update sau o estimare de timp pentru reînnoirea stocurilor de iPhone 13 din magazinul online.

Codrut1296
Începător
Am făcut precomandă in magazin pe data de 4 Octombrie și încă nu l-am primit

oviola
Începător
Buna ziua. Imi e greu sa cred ca nu exista un status.. din ce am urmarit pe thread inteleg ca sunt doua posibilitati de precomanda.. una din magazin cealalta online. Sa zicem ca strangeti 30 de precomenzi si plasati comanda la producator.. Producatorul nu va da un estimat de livrare? E candva?

Daniel4msc
Junior
Mi se pare .... o bataie sincera de joc .. 4 ani la orange, cu internet,televiziune,rate si facturi platite la timp, primesc asta in schimb, sau primim.. gata, incetez contractul,caut un retailer care macar stie sa-mi dea un raspuns concret si sa ma sune pentru alte detalii cuum ar fii oprirea introducerii unui telefon in stock pe care il asteptam muuuuuuuuuult si bine

Sorinu
Junior entuziast
@Daniel4msc eu ce sa mai zic ca sunt client Orange de 20 de ani? in toata perioada asta nu am beneficiat macar de o oferta personalizata sau un discount mai serios la un telefon.... Am lasat foarte mult de la mine in ultima perioada in relatia cu Orange dar a sosit momentul sa facem niste schimbari...

Daniel4msc
Junior
Se pare ca nu sunt singurul nemulțumit. Felicitări băieți si fete, uite asa va pierdeți clienții.. unul cate unul.

oviola
Începător
chiar nu stie absolut nimeni din companie cand? nu mi se pare normal absolut deloc sa nu existe un feedback. nu cred ca are nimeni asteptarea de a primi telefonul in 2 zile (vorbim de precomenzi). eu stiu ce am comandat, pot sa astept, nu am nici cea mai mica problema, da chiar ar fi frumos in limita timpului si a disponibilitatii sa se ofere si un status. un exemplu amarat: precomenzile plasate in perioada 10.10-31.10 au fost trimise la producator in data de 03.11 termen de livrare catre orange 45 de zile.. e doar un exemplu.

Mavcostin
Începător
Mi se pare soooper amuzant … am făcut precomandă la iPhone 13 pro MAX acum o luna și tot atunci am comandat câteva produse de pe aliexpres … paradoxal este faptul ca au început sa ajungă produsele din China și telefonul încă nu știu nimic de el

Codrut1296
Începător
Nu este problema doar la orange, aproape toate magazinele au aceeași problema la stockuri

oviola
Începător
da nu e problema ca nu e stoc, problema e lipsa de comunicare. pe net am gasit ceva articol ca incepand cu 30 nov -7 dec (intervalul asta) ar incepe livrarile de la producator spre magazine pentru 13 pro si 13 pro max. singura mentiune din articol e ca.. e vb de State. https://www.tomsguide.com/news/iphone-13-preorders-heres-the-wait-time-for-each-model alt lucru de luat in considerare e lead time-ul mare in momentul de fata.. comanda "client" (operator tel mobila, magazin) catre producator e undeva la 35 de zile https://appleinsider.com/articles/21/10/11/iphone-13-delivery-estimates-shorten-slightly-amid-supply-constraints