anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Huawei sau Samsung? Ce alegeți?

mariussruben89
Explorator entuziast
Ce ati alege intre ultimele modele de la Huawei sau Samsung?
Eu merg pe principiul, am folosit Samsung, raman pe Samsung, dar am avut ocazia să folosesc si sa am (sa detin) si un Huawei, de care am ramas placut surprins de astfel de modele din partea acestui operator de brand de telefoane.
Desi la culori, mici indicii, detalii nu se compara cu Samsung, totusi ca sa zic asa, fan #Inraiit #al noilor gadged-uri, este totusi o schimbare in acest brand de telefonie mobila. In momentul de față folosesc Huawei Mate 20 lite, cat si S8.
166 Răspunsuri 166

Pastilchen
Explorator
Corect Salbot. Este un punct de vedere obiectiv. (Numai că și dorința - de-a fi, de-a avea - face parte din nevoile omenești.)

Neaplicabil
Recomand telefon Samsung

DanielaH
Moderator
@manacata77, de ce ne recomanzi Samsung? Ce-l face să fie, în opinia ta, mai bun ca Huawei?

Vali
Junior entuziast
NU aș mai liua Huawei pentru nimic în lume! Gratis sa mi-l dai și nu îmi mai trebuie! Mi-am luat un Mate 20 lite la prelungire abonament. Are 5 luni și deja încep problemele! Luminozitatea trebuie să o țin la maxim, are perioade de înghețare a display-ului. Poze face acceptabil dacă te pricepi. Dacă îl lași pe automat, face niște mizerii. Doar partea de autonomie este ok. Adică te duce o zi. Hotărât lucru, NU MERITĂ BANII! Soția a primit de la firmă un Samsung A70! Frate.. NU se compară cu mizeria de Huawei!

ApplePie
Junior
Depinde doar de tine.Daca tot vrei o parere mai diferita fata de a ta ti-as recomanda Samsung,chiar daca nu este o mare diferenta dintre cele doua marci de telefoane.

mariussruben89
Explorator entuziast
Deocamdata,am Mate 20 Lite, de ceva timp,nu.am ce sa zic,ca mod de lucru,decat ca sunt mulțumit de el, oricum cum am zis am ramas placut surprins de modelele mai hight de la Huawei, care vor ss faca sa tina pasul cu Samsung. Speram ca nu vor aparea probleme.

iuiu88
Cunoscător
Aleg Samsung pentru simplul fapt ca nu am avut Huawei niciodata . Totusi, as fi curioasa de un Samsung S10 si de un Huwaei Mate 20 Pro in aceeasi masura. Ambele arata super elegant si as fi mandra sa ma numesc posesoarea unuia 😄 .

bril
Începător
Samsung recomand. A50 si A70 mi se par foarte smechere. Au cea mai buna camera.

Neaplicabil
Samsung ar fi alegerea mea.

Bianca_Lacatus
Începător
Wuawei P30 Pro

1234
Începător
Chiar ar trebui sa te gandesti bine si eu zic ca ar trebui sa faci o lista cu PRO si CONTRA la ambele telefoane si sa le compari. Crede-ma, te ajuta extrem de mult. Eu din astea doua imi place mult mai mult Samsung ☺️

DanielaH
Moderator
@1234, bine ai venit în Comunitate! Spune-ne, te rog, de ce preferi telefoanele Samsung? Ce-ți place cel mai mult la ele?

dianad
Junior
eu prefer samsung

Mircea
Explorator
Categoric aleg Samsung, deoarece mi se pare o marca mai buna.

Alexandru_5
Începător
Samsung dacă ești un gamer