anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Huawei sau Samsung? Ce alegeți?

mariussruben89
Explorator entuziast
Ce ati alege intre ultimele modele de la Huawei sau Samsung?
Eu merg pe principiul, am folosit Samsung, raman pe Samsung, dar am avut ocazia să folosesc si sa am (sa detin) si un Huawei, de care am ramas placut surprins de astfel de modele din partea acestui operator de brand de telefoane.
Desi la culori, mici indicii, detalii nu se compara cu Samsung, totusi ca sa zic asa, fan #Inraiit #al noilor gadged-uri, este totusi o schimbare in acest brand de telefonie mobila. In momentul de față folosesc Huawei Mate 20 lite, cat si S8.
166 Răspunsuri 166

Vio73
#StarMember
@Romeo, Mă refer la modelele de top, evident.

Neaplicabil
samsung este foarte bun,mai ales ca mie personal imi plac telefoanele mari pentru ca am ochii sensibili. dar vreau sa iau cu prima ocazie un huawei pentru foto-video,daca are si ceva mai bun semnalul,super,dar in special FOTO/video. cat despre scandalul asta ma cam doare-n cot,daca chiar era sa fie razboi,cadeau peste noapte,ei starnesc,ei rezolva,spele-se pe cap. deci samsung este f f bun stiu pentru ca am 2,huawei imi doresc. suntem multi in casa,nu vom renunta la samsung,firma serioasa,chiar daca voi fi incantat de huawei. merg amandoua,nu se cearta,la consumator in ograda 2-3 branduri "fac casa buna" fara probleme.

Neaplicabil
imi place samsung,dar vreau si huawei. nu vad de ce nu amandoua,si asa majoritatea nu se rezuma la un singur telefon,for some reason... fiecare are lucruri interesante,chiar as vrea mult sa vad cum se descurca un huawei in zona mea de semnal(ff slab, unde samsung abia prinde o liniuta,care dispare si aia,in vara asta am numai probleme cu semnalul). asta in situatia in care sta fixat la geam,pentru ca altfel nu am deloc. cu celalalt folosesc whatsapp prin router,dar nu are toata lumea whatsapp,apelul 4g nu merge totdeauna, iar pe 4g nu ai sms. asta pe langa camerele cu lentile leica,mor sa-l incerc(huawei). cred ca ambele sunt bune.

Teona_moraru
Junior
Apple 🙂 now and forever

Vali
Junior entuziast
Atenție la ce comparații faceți! Compara cineva mai sus un S8 cu un Mate 10 Lite! Adică un Mercedes cu un Logan! Dacă faceți comparații, faceți ori între mid level ori între high end! Nu le amestecați! Și nu băgați iPhone în discuție ca ăla joacă în altă ligă.

Vio73
#StarMember
@ leon, ai dreptate. De ce nu amândouă? Cred că mi-ai dat o idee super!

Ascary
Campion certificat
Lentile Leika facute-n China 🙂

Vio73
#StarMember
Așa am zis și eu. Dar dacă vedeai ce reglaje are Huawei P 30 pro pe partea foto-video, nu mai ziceai așa.

Ascary
Campion certificat
Nu prea mă interesează partea foto-video. Eu fac poze și atât. Nu mă pricep la reglaje. Important este sa îmi iasă pozele bune. Și ies 🙂 chiar și cu setările standard. Am văzut poze făcute cu Huawei. Slabe în comparație de cele ale lui Samsung

Vio73
#StarMember
Dacă mai pui la socoteală și faptul că semnalul e strong, se cam schimbă treaba.

Ascary
Campion certificat
Nu schimbă deloc. Highendurile de la Samsung sunt cu doua clase peste cele de la Huawei. Doar Apple e la egal cu Samsung.

Vio73
#StarMember
Pe mine mă interesează practica, nu teoria.

Ascary
Campion certificat
Vio, tu n-ai avut Huawei până acum,iar Samsungul S8 a fost primul tau telefon Highend luat la un an de la lansare.iPhone l-ai văzut doar in magazine. Tu ai fost pe Nokia. Lasă-mă să am rezerve în ceea ce privește experiența ta in materie de telefoane.

Vio73
#StarMember
Am avut S5, S6, S7 și S8. Huawei am avut de test ( 2 săptămâni).

Ascary
Campion certificat
Eu știam că de la Nokia Lumia ai sărit la S8. Dar tu știi mai bine ce telefoane ai avut. Hai sa încheiem discuția că am transformat-o in chat.