anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Huawei nova 5t sau huawei p30 lite?

Unnumebun
Junior
Doresc sa achiziționez un telefon dar nu stiu exact care, nova 5t sau p30. La camera este mai bun nova 5t dar imi place si p30. Plus ca a aparut si p40 dar nu imi place pe negru. Ce spuneți?
7 Răspunsuri 7

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Salut! Bine ai venit în comunitate.

Între timp poți arunca o privire pe review-ul făcut de unul dintre membrii comunității pentru Huawei Nova 5T împreună cu câteva păreri: https://comunitate.orange.ro/questions/2158747-huawei-nova-5t-review și mai este topic-ul despre Huawei P30 Lite new edition: https://comunitate.orange.ro/questions/2201791-huawei-p30-lite-new-edition-aplicatii-google-pre-inst...

 

Miha_Z
#StarMember

Buna, nu sunt adepta mobilelor Huawei, dar consider ca Nova 5t e mai bun decat P30 lite. Iti pun un link din GSMArena in care am comparat cele 2 modele. Asa iti vei face o parere mai buna vazand caracteristicile lor comparate.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9803&idPhone2=9545

rrradux
Junior entuziast
Salut! As opta pentru huawei nova 5t pentru ca sta mai bine decat huawei p30 lite din punct de vedere raport calitate-pret. Acum depinde si ce specificatii te intereseaza la un telefon

Vio73
#StarMember
Evident că Nova 5T e net superior! Are mai mulți GB ram, camere mai bune, etc. Dar așa cum spunea și Mihaela C., s-a mai discutat subiectul. Mulțumim!

RafaHelper
#StarMember
Salut @Unnumebun, Ne poti da mai multe detalii: - Ce buget ai? - De unde vrei sa il cumperi? - Vrei sa il iei la abonament, la liber sau in rate? - Te-ai gandit la ce activitatii vrei sa il folosesti, utilizare de zi cu zi, fotografiat, gaming, office, muzica, filme&seriale? - Ce telefon ai acum?

FaraUnID
Campion certificat
In titlu ne spui de P30 lite, iar in comentariu mentionezi de doua ori P30. Pana la urma care din ele ramane? Daca e ne raportam la P30 vs Nova 5T, clar mergi pe varianta P30. Daca ne raportam la P30 lite vs Nova 5T, atunci cel din urma stau un picut mai bine, doar ca nu are card de memorie. Ca si preturi: - Nova 5T cca 1800 lei - P 30 lite cca 1200 lei 1. Daca inclini spre Nova 5T poti lua un calcul si un P30 care este superior si al carui pret este de cca 1900 lei. 2. Daca inclini spre P30 lite poti lua in calcul un P40 lite care dpv al performantelor se apropie de P30 doar ca nu are pachetul de servicii Google si al carui pret este de cca 1100 lei. Modelul P40 se vinde si atat in varianta Ice White cat si in varianta Silver Frost si este in cu totul alta liga fata de Nova 5T si P30 lite. Plus ca pretul uni P40 este de cca 3300 lei.

svetalex
Senior certificat
@Unnumebun ce telefon ai ales până la urmă? Și eu sunt în căutarea unui nou telefon și deși la început oscilam între Samsunt A51 și Huawei Nova 5T, acum oscilez între Huawei Nova 5T (rata telefon 9 eur + Orange Me Start 8eur total 17€/lună) si Huawei P30 (rata telefon 14 eur + Orange Me Start 8eur total 22€/lună).