anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Extragarantie pentru telefoane

Tina
Cunoscător certificat
Se poate incheia o "polita" de asigurare a telefonului care sa fie platita la achizitie, exact ca in cazul electrocasnicelor, dar care sa acopere si unele pagube produse ca urmare a loviri, intamplatoare. Ca exemplu, spargerea ecranului.
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Da, se poate, dar nu-i zice extragaranție, ci asigurare. De exemplu, cu pachetul Basic, îți poți asigura dispozitivul cumpărat de la Orange în caz de accident. Sau poți opta pentru opțiunea Premium și îți asiguri dispozitivul și în caz de furt. Și pentru ca tu să nu rămâi mult timp fără dispozitivul tău, îl reparăm sau îl înlocuim în cel mai scurt timp. Îți asiguri smartphone-ul, modemul sau tableta cumpărate de la Orange și ai următoarele avantaje: Plătești în funcție de valoarea dispozitivului tău, direct pe factura ta Orange Beneficiezi de reparații gratuite sau de înlocuirea dispozitivului, în caz că nu poate fi reparat Asigurarea este valabilă și în străinătate Ai un număr de telefon dedicat (0374.290.029), la care poți suna pentru a beneficia de asigurare În plus, poți alege dintre două tipuri de asigurare pentru smartphone-ul, modemul sau tableta ta, conform nevoilor tale: Opțiunea Asigurare Basic asigură dispozitivul în caz de accident Opțiunea Asigurare Premium acoperă accidentele și furtul, precum și utilizarea neautorizată ca urmare a furtului în limita a 500 EUR. https://www.orange.ro/orange-care/asigurare/

Vizualizare soluţie în postul original

23 Răspunsuri 23

Ascary
Campion certificat
Daca nu e nici o mosmoanda [:) ] la mijloc sigur vei primi un alt telefon cu aceasta asigurare. Sa ne tii la curent

Alex_61
Începător
Va multumesc, am sunat, mi-a spus doamna de la asigurari ca imi trebuie o dovada de la politie precum ca am declarat furtul, maine mi se va da dovada. Stie cineva in cat timp ti se va da telefonul, pentru ca pe 15 plec in voiaj si am nevoie de unul:(((

Ascary
Campion certificat
Nu cred ca au prea multi asigurare premium,dar consultantul nu ti-a spus cam in cat timp? Probabil ca ceva tot dureaza pana se fac unele verificari...

Alex_61
Începător
Nu mi-a spus nimic, maine le trimit pe email,luni sau marti ajung la constanta de unde am luat telefonul sa vorbesc cu ei ca am neovie, sa platesc si franciza

Ascary
Campion certificat
Daca nu sunt indiscret,despre ce telefon e vorba?

DanielaH
Moderator

@Alex, găsești aici, în partea de jos a paginii (imaginea 2) toți pașii pe care trebuie să îi parcurgi, cu tot cu intervale de timp.

Vio73
#StarMember
@Ascary, e vorba de Huawei P 30 pro.

Ascary
Campion certificat
Merci Vio,acum am vazut postul initial al colegului nostru. Da,e un telefon bun,merita sa "lupte" pentru el dat fiind si contractul de asigurare.

Alex_61
Începător
Salut prieteni ,nu s-a rezolvat nimic, politia nu a vrut sa imi dea aceea dovada, timpul a trecut iar eu am plecat.