anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Este compatibil S20 Ultra 5G cu unul din abonamentele Orange/ Yoxo 5G ?

Marco_39
Junior

Salutare, 

Este compatibil S20 Ultra 5G cu unul din abonamentele Orange/ Yoxo 5G ? 
Aveti careva abonament si functioneaza in reteaua 5G ? 
Multumesc

 

1 Soluţie acceptată‚

Salutare!

Din câte știu eu, da este compatibil fără probleme. Am avut un Samsung S20 FE și era compatibil, deci de n-ar fi și acesta?

Problema este că trebuie activat profilul 5g din centrală de la ei, deci trebuie luată legătura cu ei cumva, eventual și dintr-un Orange Shop.

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Marco,

Bine ai venit in comunitate!

Atata timp cat S21 Ultra 5G si S22 Ultra 5G sunt compatibile, banuiesc ca si S20 Ultra 5G e compatibil, cu atat mai mult cu cat toate cele trei modele au benzile necesare pentru Orange 5G. Din pacate, nu pot confirma lucrul asta, pentru ca:

1. nu am telefonul

2. nu am acoperire 5G

3. nu am abonament 5G

4. nu am activat 5G pe cont.

Dar in teorie, atata timp cat indeplinesti conditiile de mai sus, da, ar trebui sa functioneze fara probleme.

Din cate am inteles de aici benzile care se folosesc in momentul de fata pentru 5G in Romania sunt 1 (2100 MHz) si 78 (3500 Mhz). Atata timp cat telefonul le suporta, si conform GSMArena, modelul international SM-G988B le suporta, nu ar trebui sa ai nicio problema.

Era bine sa fi fost adaugat si in lista de aici, dar probabil ca nu au avut modelul in teste, si ca atare, nu pot confirma ca functioneaza.

arsradu_0-1668956113448.png

Client Orange

Salutare!

Din câte știu eu, da este compatibil fără probleme. Am avut un Samsung S20 FE și era compatibil, deci de n-ar fi și acesta?

Problema este că trebuie activat profilul 5g din centrală de la ei, deci trebuie luată legătura cu ei cumva, eventual și dintr-un Orange Shop.

Baftă!

Salutare !

Multumesc pentru solutie Vio !

Azi am fost in Orange Shop Rahova sa testez telefonul dar....surpriza ! Nu exista semnal 5G in zona !!! Vroiam sa inchei si un abonament, dar daca nu exista semnal, la ce bun telefonul 5G ??? Acoperirea in sectorul 5 este slaba si pe 4G, iar pe 5G aproape inexistenta !

Seara faina !

Cu mare plăcere!

Mergi spre Unirea si vei prinde (daca nu ma insel, capatul lui 32 este in Sectorul 5, iar Magazinul Unirea in Sectorul 3).

Am inteles gluma !

Inseamna ca acoprirea de 100% in Bucuresti cum o prezinta Orange este de fapt 10% !!! Ce facem, alergam dupa semnal ???🤣🤣🤣

Nu am si nici nu am avut telefon 5G, deci pentru mine treaba este rezolvata: nema telefon, nema semnal!

PS: nu am vrut sa iasa ca o gluma (legat de 5G), dar...