anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Este avantajos sa cumperi telefoane din magazinele Orange?

Alex_G_
Cunoscător
Vi se pare avantajos sa va luați telefoane din magazinele Orange?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Din punctul meu de vedere se merita cumpararea de mobile la prelungirea unui abonament, cand se aplica o reducere substantiala la achizitionarea unui abonament mai mare. Alte variante ar fi achizitia mobilelor din Magazin online, sunt zile speciale cand Samsung ofera reduceri mari la mobile, in perioada programului Hot Summer...

Vizualizare soluţie în postul original

73 Răspunsuri 73

Vali
Junior entuziast
Normal! Cu conditia sa optezi pentru "plata pe factura"! In cazul asta se imparte valoarea telefonului la maxim 24 de rate, fara dobanda! Daca il platesti prin banca...il mai platesti inca odata! Nu chiar...

FLo1
#StarMember
@Vali: Sau astepti 12 luni si il achizitionezi la juma de pret. Dar cine se grabeste mereu... plateste.

SE
Începător
Cu siguranta se merita. Fie il cumperi in rate egale fie prin portare din alta retea si atunci pretul devine competitiv.

coco_1
Junior
Cel mai avantajos e de pe site in anumite perioade ale anului

Apilifero
Junior
Da este avantajos

johnny_reddog
Începător
si da si nu...depinde de telefon

DanielaH
Moderator
@Apilifero și johnny_reddog, voi ați cumpărat telefoane din magazinele Orange? Povestiți-ne din experiențele voastre. De ce considerați că este avantajos?

Bossnika
Junior
Pot confirma un real avantaj! In primul rând profita de caldura din plin și aici ma refer la reduceri. In al doilea rând ai certitudinea ca device-urile achiziționate vin pe canale foarte sigure din punct de vedere al vânzărilor. Un alt aspect ar fi service-ul tehnic, care este de nota zece (cel puțin eu am avut rezultate bune in situatii total neprevăzute)

Gianni
Cunoscător certificat
Orange au oferte destul de acceptabile dar pentru abonamente să-l iei la liber mai puțin. La telefoanele pe abonament nu îți acceptă o altă cartelă de la un alt gestor iar cei ce calătoresc în SEE ar putea avea probleme cum de fapt am avut și eu.

FaraUnID
Campion certificat
Cu mici exceptii (Apple) Orange nu mai blocheaza de multa vreme telefoanele in reteaua proprie, indiferent de modalitatea de achizitie abonament / retentie / la liber. Nici macar telefoanele comercializate sub brand propiu nu mai sunt blocate in retea.

Razvan
#StarMember
@gianni, telefoanele dual sim nu sunt codate și nici branduite Orange, cu alte cuvinte update-urile vin direct de la producător. Ce probleme ai avut în roaming SEE?

Vio73
#StarMember
Cine știe, i-a spus vreo persoană nepricepută că nu pot fi folosite și cartelele la alți operatori. Doar Apple mai codează terminalele, în rest, sunt la liber și la Orange!

Gianni
Cunoscător certificat
In raoming am avut probleme că nu puteam suna pe nimeni însă apelurile de la alte persoane le primeam și puteam vorbi. Problema era că nu puteam suna eu chiar dacă aveam activată oferta de 10 € pt roaming. Poate a fost o excepție , se mai întîmplă. Oarecum nimic nu este perfect. Sper să fi fost singurul care a avut astfel de probleme.

Gianni
Cunoscător certificat
@Vio73 nu m-ia zis nimeni, am simțit-o pe pielea mea, oarecum m-am descurcat folosind telefoanele publice.