anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce un telefon nou?

Haptic
Explorator entuziast
Ce te determina sa achizitionezi un telefon nou?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
De obicei nevoia.. Pentru ca telefoanele nu mai sunt doar pentru apeluri și sms-uri, ci au mult mai multe aplicații pe care le folosim... a devenit un fel de PC în miniatura.. Nu sunt nici ele făcute sa dureze o veșnicie, ca n-ai mai cumpăra și vânzările slabe nu-i ajuta pe producatori.. De asemenea, din cauza atâtor aplicații si bateria tine foarte putin și la un moment dat ajungi sa-l încarci de 3 ori pe zi, deci e clar ca în curând va funcționa doar cat îl ții în priza.. si nici schimbatul bateriei nu-i neapărat ieftin.. Ce ma face sa cumpăr un anumit model, este istoricul personal în primul rand, apoi promoțiile pe care le găsesc la modelul respectiv, deci prețul.. de obicei ma uit la procesor, baterie, camera, spațiu stocare.. si cam atât..

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Jay
Campion certificat
De obicei nevoia.. Pentru ca telefoanele nu mai sunt doar pentru apeluri și sms-uri, ci au mult mai multe aplicații pe care le folosim... a devenit un fel de PC în miniatura.. Nu sunt nici ele făcute sa dureze o veșnicie, ca n-ai mai cumpăra și vânzările slabe nu-i ajuta pe producatori.. De asemenea, din cauza atâtor aplicații si bateria tine foarte putin și la un moment dat ajungi sa-l încarci de 3 ori pe zi, deci e clar ca în curând va funcționa doar cat îl ții în priza.. si nici schimbatul bateriei nu-i neapărat ieftin.. Ce ma face sa cumpăr un anumit model, este istoricul personal în primul rand, apoi promoțiile pe care le găsesc la modelul respectiv, deci prețul.. de obicei ma uit la procesor, baterie, camera, spațiu stocare.. si cam atât..

mihai_13
Maestru
- de foarte mare ajutor pentru Comunitate intrebarea ta ;)))

Haptic
Explorator entuziast
Exploratorul intreaba sa raspunda un expert iar ca intotdeauna exista si chibiti care se dau priceputi.

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu întotdeauna iau telefon nou. De ce? - Am garanție 2 ani și cam atât cred că este durata medie de viață; - Vreau să mi-l configurez încă de la început așa cum doresc și să am certitudinea că bateria este în regulă; - Îmi place să îi pun folie și husă încă din prima zi; - În general, îmi plac lucrurile noi, inclusiv autoturismele; - Îmi place sa fiu în pas cu noile tehnologii; - Cred că ține și de plăcerea și subiectivismul fiecăruia dintre noi.

Viocat
Senior certificat
Cred ca in primul rand bateria. Mai ales acum, cand vrei sa schimbi bateria, trebuie inlocuite si alte componente. Apoi evolutia tehnologica. Daca acum 4 ani ma multumeam cu o camera foto si video buna, acum doi am decis ca vreau banda wireless 5ghz, acum as vrea 5g cell. Plus infrarosu ptr telecomenzi, etc

mihai_13
Maestru
Exploratorul - probabil vrea sa se bage in seama si nu stie cum - iti recomand facebook ( eu personal nu am dar am auzit ca sunt multi exploratori )