anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce nu pot achiziționa un telefon în rate cu prelungirea abonamentului actual?

Cristi_TP
Începător
Salutare, am ajuns în ultimele 6 luni de contract și mă interesa prelungirea abonamentului actual cu achiziționarea unui telefon în rate, dar în momentul prelungirii primesc acest mesaj, „valoarea ratei lunare trebuie sa fie de minim 1 euro...” ideea e că valoarea ratei este chiar una mai mare de 1 euro, undeva la 10 euro, dar nu inteleg de ce nu funcționează .
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Cristi TP!!! Poti trece la Fun10, care, contractat online, te va costa 8 euro. DETALII despre oferta de abonamente: https://www.orange.ro/abonamente/

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

DanielaH
Moderator

@Cristi TP, bun venit în Comunitate!

Abonamentul Orange Me Start 8 nu mai face parte din oferta comercială. Ai încercat să alegi abonamentul Fun9?

 

P.S. Am acoperit noi numărul de telefon expus în captura de ecran pentru că astfel de date personale nu trebuie să fie făcute publice aici. Te rugăm și pe viitor să ai grijă să nu oferi informații legate de: adresa ta de email, numărul de telefon, informații despre card sau fotografii ale unor documente personale etc.

Cristi_TP
Începător
Da, am observat că merg cu trecerea la alt abonament. Dacă fac asta abonamentul actual va fii finalizat automat nu?

Vio73
#StarMember
Salutare! De regulă, da, la tipurile de abonamente care nu mai sunt în ofertă, nu prea merge să iei în rate sau e prea scump. Dacă prelungești contractul prin trecerea la abonament mai mare (Fun 9) și achiziția de telefon în rate, normal că rămâi de plată doar cu acel abonament. Baftă!

Razvan
#StarMember
Poți negocia la retenție un abonament Fun 8 și apoi îți cumperi și telefon online.

Sandu_david
Începător
Am abonament de 10 €

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Cristi TP!!! Poti trece la Fun10, care, contractat online, te va costa 8 euro. DETALII despre oferta de abonamente: https://www.orange.ro/abonamente/