anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce la toate telefoanele Samsung S10 scrie “Recondiționat”?

Iulica
Junior
De ce la toate telefoanele Samsung s10 scrie “Recondiționat”?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
@Iulica Am aruncat si eu un ochi in cazul lui S10 si exista un singur reconditionat. Pe toata gama Samsung, exista o caruta de reconditionate. @andreeamaria Nu neaparat, reconditionat este un mod mai elegant de a spune reparat. Adica s-a intervenit sub o forma sau alta asupra acelui telefon. Telefoanele returnate in termenul legal de 14 zile de la achizitie intra in categoria resigilate. Trist este faptul ca Orange nu specifica care a fost defectul acelui telefon si ce anume a fost inlocuit la el, iar in fotografiile aferente apare modelul nou cu pozele oficiale de catalog. Din punctul meu de vedere aceasta este o practica comerciala inselatoare, pentru ca un potential client este privat de unul din drepturile sale fundamentale: Dreptul de a fi informat corect asupra caracteristicilor unui produs, inainte de a lua o decizie de achizitie.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

FLo1
#StarMember
@Iulica: Bun venit in comunitate. Te referi la telefonale S10 din magazinul Orange sau din alta parte? Uite, de exemplu in magazin din 8 modele de S10 doar unul singur este reconditionat. Deci ai de unde alege. Bafta si revino cu un mesaj pe acest topic sa ne comunici despre alegerea facuta.

FaraUnID
Campion certificat
Cred ca este destul de evident motivul pentru care unele telefoane sunt marcate ca si “Recondiționat”. Sunt telefoane care au fost reparate.

Mary_13
Junior
sunt telefoanele care au fost trimise inapoi la firma, folosite de cumparator

Iulica
Junior
Mulțumesc de răspunsuri.

Iulica
Junior
La cele din magazinul orange ma refeream. Dar e ciudat ca la mine la majoritatea îmi arată recondiționat. Nu doar la unul.

FaraUnID
Campion certificat
@Iulica Am aruncat si eu un ochi in cazul lui S10 si exista un singur reconditionat. Pe toata gama Samsung, exista o caruta de reconditionate. @andreeamaria Nu neaparat, reconditionat este un mod mai elegant de a spune reparat. Adica s-a intervenit sub o forma sau alta asupra acelui telefon. Telefoanele returnate in termenul legal de 14 zile de la achizitie intra in categoria resigilate. Trist este faptul ca Orange nu specifica care a fost defectul acelui telefon si ce anume a fost inlocuit la el, iar in fotografiile aferente apare modelul nou cu pozele oficiale de catalog. Din punctul meu de vedere aceasta este o practica comerciala inselatoare, pentru ca un potential client este privat de unul din drepturile sale fundamentale: Dreptul de a fi informat corect asupra caracteristicilor unui produs, inainte de a lua o decizie de achizitie.

FLo1
#StarMember
@Iulica: selecteaza doar modelele de s10 si vei observa ca este unul singur acum afisat in magazinul online al Orange. Spor la shopping.