anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Daca un prieten si-a luat telefon in rate si nu-l mai plateste, il poate bloca?

Alec
Începător
Deci daca un prieten si a luat telefon in rate si nu l mai plateste ? Il poate bloka?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Se aplica acelasi tratament ca si in cazul unui credit bancar: - penalitati - biroul de credit - recuperatori / hartuire - procese - poprire - executare silita P.S. - Ce imi plac mie discutiie care incep cu "am un prieten" sau "am un amic" sau "o cunostinta" care si-a achizitionat un produs in rate in speranta ca da lovitura si nu mai plateste ratele.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

FaraUnID
Campion certificat
Se aplica acelasi tratament ca si in cazul unui credit bancar: - penalitati - biroul de credit - recuperatori / hartuire - procese - poprire - executare silita P.S. - Ce imi plac mie discutiie care incep cu "am un prieten" sau "am un amic" sau "o cunostinta" care si-a achizitionat un produs in rate in speranta ca da lovitura si nu mai plateste ratele.

delfinas
#StarMember
Spune-i prietenului că nu scapă așa ușor. Pe lângă ce ți-a scris FaraUnID, mai e ceva, poate avea un istoric prost și nu va mai prezenta încredere pt un eventual nou contract.

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu te sfătuiesc să-i spui acelui ,,prieten" că o să aibă mari probleme. Știu persoane care au plătit bani grei pentru chestii din astea și nu recomand să facă așa ceva, pentru că peste un timp se poate rămâne chiar și fără casă! Deci mare, mare atenție, ca să nu plătească un telefon la preț de mașină sau casă, cu procese prin tribunale, etc!