anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Dacă nu vreau prelungirea contractului, pot achizitiona un telefon în rate?

Neil
Începător

Întrebare: Dacă am deja un abonament și nu vreau prelungirea contractului, pot achizitiona un telefon nou în rate?

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember

Neil, raspunsul e simplu: daca vrei sa iei un telefon in rate de la Orange, trebuie sa faci prelungire de abonament pe 24 de luni. Poti face si o simulare de achizitie in magazinul online si vezi daca te lasa sa cumperi in rate telefon in conditiile dorite de tine.

Daca nu doresti prelungirea abonamentului, ia in calcul variantele date de colegi, achizitie cu card de credit.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Bine ai venit in Comunitate!

Poti achizitiona orice telefon, si nu doar de la Orange, fara niciun fel de abonament, folosind un card de credit. Trebuie doar sa ai un venit cat de cat decent si raportat la ANAF.

Personal, iti pot recomanda Orange Money, pentru ca ai 12 rate oriunde in lume, la cumparaturi de min 300 de lei.

Ai mai multe informatii aici.

Daca vrei la abonament, nu cred ca se poate (fara prelungire/adaugare abonament nou).

Client Orange

FLo1
#StarMember

@Neil: Bine-ai venit în Comunitate/ Să afli despre shopping, tehnologie, rate / Despre cum ar fi mai bine /Să ai un telefon doar pentru tine. /// Cel mai simplu, telefonul tău dorit / Îl vei avea rapid, plătind cu card de credit / Altfel e ceva mai complicat / Vei pierde timp, și e păcat.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacâ nu dorești prelungirea contractului/ abonamentului, poți să-ți faci un card de credit Orange Money sau prin intermediul altui card de credit, la o bancă terță ( BRD, Transilvania, ING, etc), poți să-ți iei în rate de la alt magazin ( eMag, Altex, etc) telefonul dorit, care în general va fi mai ieftin așa. La Orange este rentabil să cumperi telefoane folosind reducerile ( și în rate), doar cu prelungirea abonamentului pe 24 de luni. Am 4 abonamente de voce și știu ce spun!

Baftă!

delfinas
#StarMember

Neil, raspunsul e simplu: daca vrei sa iei un telefon in rate de la Orange, trebuie sa faci prelungire de abonament pe 24 de luni. Poti face si o simulare de achizitie in magazinul online si vezi daca te lasa sa cumperi in rate telefon in conditiile dorite de tine.

Daca nu doresti prelungirea abonamentului, ia in calcul variantele date de colegi, achizitie cu card de credit.