anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot sa fac retur la un telefon cumparat din vanzari telefonice?

Emil9
Începător

Cum pot inchide un abonament si sa fac retur la un telefon cumparat din vanzari telefonice?

Doresc sa returnez un telefon deoarece nu imi place. Am fost contactat telefonic de un agent care mi-a facut oferta. Am primit telefonul de 2 zile, nu imi place. Mi-a facut si abonament nou, desi eu am contract si alt numar. Cum pot face acest lucru? Ma simt inselat...

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Emil9: Bun venit în Comunitate. Pentru orice abonament încheiat prin mijloace la distață (online sau telefonice), perioada de renunțare (anulare) este de 14 zile. Cu atât mai mult cu cât abonamentul este nou (deci nu reînnoit) poți renunța fără probleme în termenul de 14 zile. 

Pentru mai multe detalii, concret pentru cazul tău, îți recomand un apel la 300, 0374 300 300 sau contactarea unui operator pe chat-ul Djingo. Succes și te așteptăm în Comunitate cu actualizare la situația problemei tale. 

Vizualizare soluţie în postul original

1 Răspuns 1

FLo1
#StarMember

@Emil9: Bun venit în Comunitate. Pentru orice abonament încheiat prin mijloace la distață (online sau telefonice), perioada de renunțare (anulare) este de 14 zile. Cu atât mai mult cu cât abonamentul este nou (deci nu reînnoit) poți renunța fără probleme în termenul de 14 zile. 

Pentru mai multe detalii, concret pentru cazul tău, îți recomand un apel la 300, 0374 300 300 sau contactarea unui operator pe chat-ul Djingo. Succes și te așteptăm în Comunitate cu actualizare la situația problemei tale.