anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

cum imi iau iphone la abonament

alexandru1982
Începător

salut comunitatea orange daca imi fac un abonament nou ca eu nu am nici-un abonament si vreau sa imi cumpar in rate un iphone 11,13,14 nu conteaza care stiti daca trebuie sa am vechime sau pot sa il iau direct cand imi fac abonamentul si dupa gata si care si-a luat poate sa imi zica si mie va rog cat este sau daca nu este avans ??? 

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember

Alexandru, bun venit in Comunitate!!!

Da, pentru a cumpăra un telefon in rate de la Orange, trebuie sa fii abonat de cel puțin 18 luni.

De obicei, in cazul telefoanelor scumpe, se cere și un avans, în funcție de  prețul telefonului.

DETALII: https://www.orange.ro/help/vreau-sa-imi-cumpar-un-telefon-in-rate-ce-conditii-trebuie-sa-indeplinesc...

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

delfinas
#StarMember

Alexandru, bun venit in Comunitate!!!

Da, pentru a cumpăra un telefon in rate de la Orange, trebuie sa fii abonat de cel puțin 18 luni.

De obicei, in cazul telefoanelor scumpe, se cere și un avans, în funcție de  prețul telefonului.

DETALII: https://www.orange.ro/help/vreau-sa-imi-cumpar-un-telefon-in-rate-ce-conditii-trebuie-sa-indeplinesc...

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut!

Dupa cum zicea si delfinas, avans este, in special la iPhone-uri. Si in general si abonamentul e marisor daca decizi sa-l iei la abonament.

Daca scopul abonamentului este ca sa poti cumpara telefonul in rate, personal iti pot recomanda mai degraba un card de credit. Daca ai un loc de munca stabil si un salariu decent, si nu ai foarte multe rate la alte banci, sansele sunt destul de mari sa primesti suma de care ai nevoie.

Ca idee, cu Orange Money de exemplu, ai 12 rate fara dobanda, oriunde in lume (deci indiferent de magazinul de la care cumperi), la cumparaturi de peste 300 RON. Asta insemna fara avans, fara abonament, si, daca il iei de la un retailer care nu are probleme cu actualizarea stocului sau cu site-ul, il poti avea in cateva zile. 

Mai multe detalii despre cardul de credit Orange Money aici.

Client Orange

Pai și cât poate sa fie un avans gen asa după tine ca nu prea ma pricep ca nu prea am făcut abonamente?

Nu pot da un preț sau un procent. Poți încerca să faci o simulare de achiziție in magazinul online Orange.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Avansul depinde de modelul de telefon, de abonamentul pe care il alegi, de perioada contractuala, de vechime, de tine ca si client (cum ti-ai platit facturile pana acum)... Din cate stiu, e o chestie care se calculeaza in functie de fiecare client in parte. Ca idee, si doar ca exemplu, poti sa ai avans 50%, si restul de 50% sa fie inclus pe factura de telefon. Dar repet, asta e doar un exemplu.

Problema in cazul tau nu e avansul, ci vechimea. Daca esti client nou, nu poti sa iei telefon in rate pe factura.

Oricum, dupa cum zicea si delfinas, poti incearca sa faci o simulare din magazinul online. Vezi ce oferta primesti. 

Client Orange