anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce telefon cu butoane și tehnologie 2g/3g îmi recomandați?

Vio73
#StarMember
Am o cunoștință, persoană în vârstă, care nu știe să folosească un smartfon. Ar dori să achiziționeze un telefon cu butoane, dar bun la semnal, pentru că mai are acum un Alcatel (din acela pentru bătrâni) și nu prea stă bine la semnal în interior (mai pierde apeluri). Menționez că am testat semnalul cu telefonul meu în zona unde nu are semnal și eu am, deci trag concluzia că problema e din aparat. Dacă știți un astfel de telefon cu butoane și care este ok la semnal, eventual cu două tehnologii (2g/3g), v-aș fi recunoscător! Mulțumesc !
1 Soluţie acceptată‚

iuiu88
Cunoscător
Salut, @Vio73 Recomand cu incredere Telefon mobil Nokia 3310 sau Blaupunkt FXS 01 . Ambele sunt stabile din punct de vedere al semnalului, au acoperire buna si butoane mari, pentru o utilizare usoara . Si eu am bunici la tara si au un telefon Nokia 3310 2017, semnalul e statornic, durata de viata a bateriei e de pana la 4 zile ( in conditiile in care se foloseste telefonul doar pentru a vorbi la el ) si sunetul e clar, nu se aude infundat sau cu bruiaje .

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

Neaplicabil
Un Nokia gen Nokia 230? Asta daca vrei ceva din oferta Orange. Link aici: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/nokia-230-(dual-sim) Daca nu trebuie sa fie neaparat din oferta Orange, poti incerca si modelele Nokia 110, 105, 210 si alte modele similare, atat ca pret cat si ca features. Un Nokia 105 am cumparat eu anul trecut pentru o bunicuta si n-am avut probleme de semnal. Acuma, pe de alta parte, nici pe smartphones nu pot sa zic ca erau probleme de semnal in zona respectiva, pe 2G. Asa ca...se poate sa fi fost pur si simplu norocos, saaau poate Nokia sunt inca telefoane care stau foarte bine la semnal, cum erau pe vremuri. Daca vrei ceva cu tehnologii mai noi, si cu butoane, poti incerca Nokia 8110 4G, care suporta 2G/3G/4G.

iuiu88
Cunoscător
Salut, @Vio73 Recomand cu incredere Telefon mobil Nokia 3310 sau Blaupunkt FXS 01 . Ambele sunt stabile din punct de vedere al semnalului, au acoperire buna si butoane mari, pentru o utilizare usoara . Si eu am bunici la tara si au un telefon Nokia 3310 2017, semnalul e statornic, durata de viata a bateriei e de pana la 4 zile ( in conditiile in care se foloseste telefonul doar pentru a vorbi la el ) si sunetul e clar, nu se aude infundat sau cu bruiaje .

Neaplicabil
Hehe! Aparent nu sunt singurul nostalgic Nokia de pe aici. :))) Tot zic de ceva timp ca o sa-mi iau un smartphone de la ei. Dar mai astept sa mai creasca un pic. Sa vad ca incep sa scoata si flagships, nu doar mid-range-uri. Softul e din seria Android One la majoritatea terminalelor cu Android de la ei, ceea ce inseamna ca primesc update-uri super rapid. Din pacate nu prea sunt in oferta Orange...si, ca atare, nu beneficiaza nici de Volte. Cred ca si Orange asteapta ca si mine sa mai creasca un pic in popularitate, dupa care sa inceapa sa le includa in oferta (si poate cu ocazia asta sa primeasca si Volte).

Ascary
Campion certificat
Un telefon clasic,ieftin și bun,Nokia 3310 (model 2017).Costa in jur de 200 de lei. Ceva mai ieftin dar la fel de bun Nokia 210,model 2019.Am recomandat Nokia fiindcă știm cu toții sta foarte bine la semnal. Linkuri nu pun dar le găsești repede,ori daca vrei îmi poți cere linkul pe privat că sa nu mai cauți.

teacher_
#StarMember
Nokia 3310, model 2017 sau 2018, este foarte bun telefon. Eu i-am luat mamei mele Nokia 230, și functioneaza super, îl are de 2 ani. Varianta prezentată din magazinul online este foarte buna.

Romeo_
Senior certificat
Salut Vio,eu am Nokia 130 (2017)luat de la Orange pe punctele bonus acumulate.Desi e doar 2G mama(ca pt ea l-am cumparat) se descurca cu el pt ca e simplu,tine incarcat multe zile si are semnal bun.

Diana
Cunoscător
Evident Nokia 3310 , foloseste sotul meu pentru serviciu ,este bun la semnal , bateria tine mult utilizat continuu 8 ore pe zi , rezistent la socuri , a primit nota maxima de la sot , mare consumator de Nokia , cam unul pe an sau mai putin

Razvan
#StarMember
Nokia 3310 e varza la semnal, nu e bun de nimic. E unul Myria și cu acces în 4G, la vânzare în magazinele altex.

Jay
Campion certificat
Eu le-am luat parintilor nokia 230 si samsung s5610.. Nokia are ecranul ceva mai usor, deci tatăl meu e mulțumit de el, iar mama nu s-a mai despărțit de samsung de mai bine de 3 ani.. a avut mai multe huse in schimb, ca nu stiu cum face de le rupe :))..

Vio73
#StarMember
O să vedem până la urmă cum alege! I-am dat mai multe variante! Vă mulțumesc tuturor pentru ajutor!

Razvan
#StarMember
Ce telefon a ales până la urmă?

Vio73
#StarMember
Nokia 3310 și zice că e în regulă.

Razvan
#StarMember
Bun așa, dacă utilizatorul e mulțumit, asta e cel mai important lucru.