anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce telefoane suportă 3 CA și minim cat 10?

Razvan
#StarMember
Pentru a putea avea acces la o viteza de transfer cât mai apropiata de cea declarată de operator este necesar sa avem un telefon cu un modem și chipset mai nou. Ce telefoane capabile cunoașteți cu aceste caracteristici.
1 Soluţie acceptată‚

Neaplicabil
Deja cam toate suporta asa ceva, mai ales cele din gama de varf si lansate de pe la final de 2017, aproximez eu din ce m-am informat. 🙂 Cum scrisesem si alta data - cu cat mai scump, cu atat are sigur mai multe. :)) Dar, fie, uite un exemplu de telefon foarte bun la pret si cu modulatie superioara si 3CA - Huawei Mate 20 lite. Dupa parerea mea momentan n-are competitor in jurul sumei de 1000-1200 lei.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember
Huawei P 20 pro, Huawei P 30 pro, Samsung Galaxy S8, S8+, S9, S9+, S 10, S10+, Lg G7, LG V40, etc. Cam astea îmi vin acum în minte. Sunt convins că mai sunt multe altele.

Jay
Campion certificat
Daca trebuie sa aiba chipset mai nou, presupun ca sunt ultimele generatii de telefoane la care inca vedem reclame pe la tv, Samsung de la S8 si poate Huawei nu mai vechi de P20..

FaraUnID
Campion certificat
Viteza de acces la internet depinde de foarte multi factori atat interni cat si externi nu doar de tipul terminalului final al utilizatorului: - anumite programe / aplicatii care pot ţine conexiunea ocupată. - partajarea conexiunii cu alte echipamente de retea; - viteza individuală a paginilor web pe care le accesezi; - tipul de conexiune dintre serverele provider-ului si terminalul tau; - calitatea echipamnetelor de retea: microfiltrele, spliterelor, switch, router, modem, cabluri; - distanta fata de nodul de distributie; - locatia serverului care gazduieste o aplicatie web; - etc, etc, etc Pe partea de retelistica echipamentul mai slab il tage in jos pe cel mai puternic. Adica performata maxima a unei retele informatice este data de parformatele maxime ale celui mai slab echipament din retea. Degeaba utilizatorul final investeste intr-un terminal de cea ami noua generatie, daca undeva in retea exista un echipament de acum 10 - 15 ani care limiteaza performata retelei.

fabytm
Explorator
iPhone 8, 8+, iPhone X, Xr, Xs, Xs Max iar 3CA mai stiu si iPhone 7 si 7+(dar e doar CAT 9).

Miha_Z
#StarMember
Cu siguranta intra in aceasta categorie ultimele modele de mobile de la Apple, Samsung, Huawei.. Dar dupa cum zicea si FaraUnID degeaba ai un mobil performant, daca restul echipamentelor sunt antice.

Neaplicabil
Deja cam toate suporta asa ceva, mai ales cele din gama de varf si lansate de pe la final de 2017, aproximez eu din ce m-am informat. 🙂 Cum scrisesem si alta data - cu cat mai scump, cu atat are sigur mai multe. :)) Dar, fie, uite un exemplu de telefon foarte bun la pret si cu modulatie superioara si 3CA - Huawei Mate 20 lite. Dupa parerea mea momentan n-are competitor in jurul sumei de 1000-1200 lei.