anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce părere aveți de smartfonurile sub brand propriu (Orange)?

Razvan
#StarMember
De-a lungul timpului Orange a lansat mai multe telefoane de la producători (Alcatel, ZTE) sub brand propriu. Posedați un astfel de telefon personal/familie/prieteni.
1 Soluţie acceptată‚

Alex_G_
Cunoscător
Bunica mea a luat câteva astfel de telefoane atunci când a trebuit sa își prelungească abonamentul. Telefoanele au fost bune, raportul calitate-preț a fost unul bun. Erau telefoane nu foarte performante, însă îți puteai face treaba cu ele, sa suni, sa dai mesaje, iar semnalul era unul bun, ținând cont ca erau folosite intr-o zona rurală. Toate telefoanele pe care le-a luat așa au fost codate pe Orange, nu puteai folosi o alta cartela de la o alta telefonie mobila.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember
Sunt telefoane din gama mijlocie, care acoperă minimum de necesități. Pe site-ul dedicat se pot găsi telefoane precum: Orange Rise, Orange Dive, etc. https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane?order=ASC&sort=TopSales&from=0&size=12&filter=Orange Prețul este destul de bun, iar unele dintre ele îți pot satisface în mare parte nevoile. Acum nu au cine știe ce modele pe stoc, dar sunt momente în care au și modele mai performante.

Ascary
Campion certificat
Nu,nu am avut astfel de terminale însă cred că sunt ok din punct de vedere calitativ dar că și preț din reviewrile citite pe internet.

Vio73
#StarMember
Da, sunt destul de bune (unele dintre ele) în raportul calitate-preț.

Alex_G_
Cunoscător
Bunica mea a luat câteva astfel de telefoane atunci când a trebuit sa își prelungească abonamentul. Telefoanele au fost bune, raportul calitate-preț a fost unul bun. Erau telefoane nu foarte performante, însă îți puteai face treaba cu ele, sa suni, sa dai mesaje, iar semnalul era unul bun, ținând cont ca erau folosite intr-o zona rurală. Toate telefoanele pe care le-a luat așa au fost codate pe Orange, nu puteai folosi o alta cartela de la o alta telefonie mobila.

Miha_Z
#StarMember
La fidelitate am luat unul acum cativa ani, ca facand prelungire de abonament pe inca 2 ani am vrut sa am si un beneficiu. Si avand in acel moment un mobil bun, am luat gratis unul marca Orange, tin minte ca era cu taste si i l-am dat tatalui meu.

Jay
Campion certificat
Cred ca sunt niste telefoane mai accesibile la pret si, cand nu-ti permiti dar iti trebuie, pretul este foarte important. Le vad potrivite mai mult pentru extreme, ca si varsta, nu de top, dar, daca nu folosesti prea multe aplicatii, nu esti un impatimit sau daca n-ai o preferinta, cred ca merg. Probabil sunt foarte ok la semnal, cel putin eu la asta ma astept daca sunt sub brand propriu..