anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cat dureaza o comanda daca produsul nu este pe stoc nici online nici fizic?

Buna ziua, am fost intr-un magazin orange si mi-am facut rata la un telefon mi 11, doamna de acolo a spus ca nu este nici la ei in magazin nici pe stocul online si a zis ca revine ea cu un telefon sa ma anunte cand il au. Sunt curios sa stiu cam cate zile lucratoare aproximati ca trebuie sa astept, mentionez ca au trecut 7 zile.
12 Răspunsuri 12

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Andrei Theodor!!! Sa inteleg ca tu l-ai comandat si deja platesti rate la el, dar telefonul nu era in stoc? De ce ai facut asta?

salut nu il platesc inca ca nu am semnat nimic,doar in momentul cand imi vine,am gresit eu la formulare,dar voiam sa stiu aproximativ cam in cat timp poate sa imi ajunga.

teacher_
#StarMember
Salut! Nimeni nu ar putea să îți spună din timp cât durează până să revină în produs in stoc, dar fii sigur că vei fi printre primii informați când se întâmplă asta.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Ca in reclama aia: "dureeaza, tati". :)) Lasand gluma la o parte, cred ca nici Orange nu stie exact cat ar putea sa dureze, pentru ca depind si ei de stocul furnizorilor. Eu sper sa nu dureze cu lunile, cum a fost la iPhone-uri, daaar...eu zic sa te inarmezi cu rabdare, pentru ca s-ar putea sa dureze ceva.
Client Orange

off,multumesc mult de raspunsuri,sper sa nu fie chiar atat ca nu am rabdare.

Vio73
#StarMember
Salutare! Cred că poți face achiziția și de la un alt magazin, dacă ai un card de rate sau pur și simplu, poți alege un alt model. Eu, de exemplu, am Mi 11 lite 5g și sunt extrem de mulțumit de el. Plus că este și mai ieftin. https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/xiaomi-mi-11-lite-5g-128gb-dual-sim-mint-green Sigur, nu este ,,dotat" ca acela, dar își face cu prisosință treaba. Baftă!

multumesc de raspuns,stiu dar cred ca mai astept putin,max 1 sapt,daca nu ma duc la vodafone sa vad la ei sau ma uit de alt telefon,voi vedea.

Istudor_Marius_
Începător
Depinde și când ai făcut comanda daca este înainte de weekend sau nu ...

inainte de weekend,era joi,au facut-o cei de la orange

Vio73
#StarMember
Atunci, poate săptămâna viitoare va fi cu noroc! Baftă!

sper si eu:)) mersi!

DanielaH
Moderator
@Andrei, ai primit comanda?