anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Care telefoane (marcă) sunt cele mai bune la semnal?

Vio73
#StarMember
Mi se pare interesant de știut, pentru a face față cu brio acolo unde acoperirea este mai deficitară.
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Din reviewrile utilizatorilor de departe se pare că telefoanele Huawei stau cel mai bine pe partea radio,chiar și în condiții de semnal deficitar. Următorul brand ar fi Samsung care este la mica distanta de Huawei sau chiar îl depășește dar doar acolo unde semnalul ar fi mai bun. Din experiența mea Apple se poziționează pe un loc codaș in ceea ce privește recepția in locurile unde semnalul este foarte slab cu drop calls la ordinea zilei,in schimb fiind un excelent receptor în condiții de semnal bun sau foarte bun. Nokia și Sony sunt undeva la mijloc între giganții menționați mai sus. Probabil că vom avea și pe viitor surprize plăcute din partea producătorilor chinezi de la Huawei.

Vizualizare soluţie în postul original

53 Răspunsuri 53

Miha_Z
#StarMember
Eu am fost mereu multumita de Iphone si Samsung si le-as recomanda oricui.

Lall73
Junior
Hmm... greu de spus in ziua de azi cu noile materiale de constructie a telefoanelor. Inainte vreme toata lumea lauda pe buna dreptate Nokia si Motorola pentru excelenta putere de semnal. Acum, cred ca sunt Huawei, Samsung, Nokia, Moto, Xiaomi...

Anonim
Neaplicabil
Și eu cred că telefoanele Huawei stau cel mai bine la capitolul conectivitate (rețea, WiFi, etc.). Să nu uităm că Huawei este unul dintre cei mai mari producători de echipamente GSM. De multe ori mi s-au întâmplat să am semnal mai bun decât alții cu iPhone, Samsung, etc.

Anonim
Neaplicabil
Mi-am adus aminte că acum câțiva ani buni cei de la Motorola aveau cele mai bune terminale cu semnal excelent aproape oriunde 😉

Kaneki
Începător
Samsung parerea mea.

Alex86
Explorator
Huaway, Lg

ro861
Junior entuziast
Calitatea semnalului oferit de operator si utilizat este data atat de tehnologia din telefon, dar si de software-ul rulat de acesta, zic eu...

Neaplicabil
Un raspuns mai amplu ar fi, calitatea depinde de mai multi factori, unul e mediul de propagare, al doilea este calitatea modemurilor din telefoane si ale antenelor, al treilea aspect este cel software. Inclin sa cred ca primele doua au pondere majoritara.

Olyk
Junior
Dupa parerea mea Samsung

DanielaH
Moderator
@Olyk, bun venit în Comunitate! De ce consideri că telefoanele Samsung sunt cele mai bune?

nelu_alex_zim
Junior
Dacă rețeaua are semnalul prost nici un telefon nu e bun

boros_nicolae
Junior
Meizu si oneplus, testate de mine iar Samsung și Huawei cele mai slabe

Ascary
Campion certificat
Huawei și Samsung cele mai slabe?! Poți să argumentezi te rog frumos?

teacher_
#StarMember
Huawei-ul meu merge chiar ok cam peste tot. Nu am 4G+, dar este chiar un telefon care are un semnal decent peste tot, și nu mă pot plânge de asta. Dacă nu ar fi scandalul asta cu Huawei, as continua tot pe Huawei.

Ovidiu_1
Junior entuziast
din cate stiu, telefoanele Huawei au cel mai bun semnal, apoi urmeaza Samsung