anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Care sunt situatiile in care Orange poate refuza returul produselor?

Miha_Z
#StarMember
Vi s-a intamplat sa vi se refuze schimbul sau returul unui produs achizitionat din Orange Shop sau magazin online? Daca da, care au fost argumentele lor si pentru ce produse?
1 Soluţie acceptată‚

Tina
Cunoscător certificat
In cazul in care produsul ajunge defect sau deteriorat sau nu are calitatea/ performantele asteptate, returnarea lui se poate face in termen de maxim 30 de zile. Returul poate fi refuzat daca este depasit acest termen de 30 de zile sau daca produsul a fost folosit/ uzat.

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember
Sincer, mie nu mi s-a întâmplat să mi se refuze returul, dar nici nu am apelat decât o singură dată la această metodă. Probabil în cazul în care acestea au fost deteriorate sau prezintă urme de uzură sau le-a trecut termenul legal de returnare. Altfel chiar nu văd un motiv serios de a refuza. Conform normativelor în vigoare, ai drept de retur.

Tina
Cunoscător certificat
In cazul in care produsul ajunge defect sau deteriorat sau nu are calitatea/ performantele asteptate, returnarea lui se poate face in termen de maxim 30 de zile. Returul poate fi refuzat daca este depasit acest termen de 30 de zile sau daca produsul a fost folosit/ uzat.