anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Care marca de telefon alegeți dintre Samsung și iPhone?

Sh
Începător
Referitor la Întrebarea mea, ce telefon veți alege după criteriu performanta care credeți ca ar face fata cu brio oricărei provocări?
30 Răspunsuri 30

micu_pompier
Junior
Ambele Marci sunt ok. Eu optez pt iPhone datorita softului, impecabil. Acum depinde si de partea financiara.

mariussruben89
Explorator entuziast
Dupa mine, as alege orice in afara de Apple, deoarece mie m-i se pare cam destul de greu lucrul cu iOS. De altfel, Clar ca Samsung.

Ascary
Campion certificat
Într-adevăr OS-rile sunt diferite pe cele două tipuri de telefoane însă noi nu interacționăm cu OS-ul in sine ci cu aplicațiile,ori acestea sunt identice.Daca am vorbi de Mac OS și Windows da ar fi o problema insa pe terminalele mobile nu este cazul. Problema apare când vrei sa intri in rădăcinile celor două sisteme de operare unde diferențele sunt uriașe,însă utilizatorul obișnuit nu este interesat de acest aspect. Și într-un caz și în celălalt este o chestie de obișnuință. Trecerea de la un brand la altul se face rapid și fără probleme.

mariussruben89
Explorator entuziast
Da, intr-un fel asa si este. Daca mai tineti minte cand erau lansate ceva anii in urma de la brandul Nokia, care erau pe windows, nu cred ca nu a fost cel putin unul din comunitate sa nu fi folosit astfel de telefon. De altfel, cred ca la Samsung, rezistenta fata de Apple, este mult mai buna.

Vio73
#StarMember
Probabil că e vorba și de obișnuință. Eu m-am obișnuit cu android și merg pe el. La Iphone nu-mi place nici prețul, care este destul de mare în comparație cu majoritatea modelelor de la Samsung.

RstdWoo
Cunoscător
Amandoua sunt foarte bune. Depinde doar de preferintele fiecaruia.

AncaPisica
Junior
Am numai Samsung de câțiva ani.

VictorScott
Junior
Samsung forever!

DanielaH
Moderator
@VictorScott - Bun venit în Comunitatea Orange! Pentru că scopul acestei comunități este ca membrii să se ajute între ei adăugând întrebări, răspunsuri, sfaturi utile, te rugăm să-ți argumentezi comentariile și să ne împărtășești din experiențele tale personale. De ce preferi Samsung? Mulțumim și te mai așteptăm!

Teona_moraru
Junior
Iphone ! The best choice ever !da, sunt subiectiva, dupa 15 ani de android - samsung, alegerea IOS/Apple a fost cea mai buna !!

Melek
Junior entuziast
Indiferent de marca cu care se compara, tot Samsung as alege, pentru ca e telefonul cu care sunt obisnuita, si puterea obisnuintei in cazul meu, cred ca e mai mare decat evolutia tecnologiei sau aparitia altor marci mai performante.

Vio73
#StarMember
Se zice că obișnuința este a doua natură! Recunosc faptul că m-am cam obișnuit și eu cu Samsung!

Romeo_
Senior certificat
Citind aici toate comentariile si vazand diferenta de pret intre cele doua ma cam tenteaza ideea ca urmatorul telefon sa fie Samsung.

Vio73
#StarMember
Chiar nu pierzi nimic dacă încerci!

Neaplicabil
As alege Samsung.